Hořovičtí Draci si z Berouna odvážejí prohru i výhru

Hořovické florbalové béčko si po minulém fiasku, kdy nestačili nejen na Králův Dvůr ale ani na úplně poslední Bohemku, muselo spravit reputaci. Po zdravotních lapáliích se do sestavy vrátil Jiří Pavlata a po drobném chirurgickém zákroku i Jarda. Díry v sestavě zalepili Jirka Lizec a Fíša z Áčka.

V berounském Edenu čekaly tým odvety s VŠSK Pedf UK Praha a Rippers.

Red Dragons Hořovice B – VŠSK Pedf UK Praha 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Soupeř měli Draci co oplácet. Dračí voje se do učitelského týmu zakousli s chutí a v prvních dvou třetinách byli určitě lepším týmem. Florbal však není krasobruslení.
Po opatrné první části se jako první prosadil agilní Routa, který si o přestávce vyvzdoroval přesun do druhé lajny. A jako by chtěl všem ukázat, že to bylo k dobru věci, otevřel pěknou střelou skóre utkání. A za další tři minuty se prosadil znovu, tentokrát po přihrávce aktivitou sršícího Pavlaty.
Hned vzápětí soupeř takovou střelou-nestřelou snížil a pár vteřin před sirénou dokonce srovnal. Kluci v černém měli v celém zápase neuvěřitelnou produktivitu, kdy jim na pět branek stačilo asi deset střel.

Ve třetí periodě soupeř srovnal hru a třemi brankami v rozmezí tří minut zápas zlomil na svou stranu. Dvěma „jedovkami“ od půlky se o to zasloužil Bartůněk. Drakům i nadále nechyběl elán, ale chyběla přesnější muška. A co na bránu prošlo, to pochytala skvělá Taušová.

Fbc Rippers Praha – Red Dragons Hořovice B 2:6 (0:1, 0:1, 2:4)

Draci nehodlali dopustit další ztrátu a soupeře hned od začátku pěkně zmáčkli. Rippers nevěděli kam dřív skočit-taková byla dračí aktivita. První okénko v obraně bílých našel po Lízově střele pohotový Mates. Střel a šancí však bylo mnohem víc, výpady soupeře byly jen sporadické, a když už šlo do tuhého, byl tu pozorný Čížek.

Druhá dvanáctiminutovka přinesla také jen jeden gól – postaral se o něj z volného úderu z výběhu nechytatelným vikýřem Fíša.

Ve třetí třetině soupeř nejprve neviditelnou střelou snížil. Hned vzápětí Jarda našel pěknou střílenou přihrávkou někam ke krku Fíšu, ten si s ní však bravurně poradil a propálil Krále potřetí. Následně prosvištěl kolem pravého mantinelu Pavlata, naservíroval lahůdku na střed Františkovi, 1:4. Pátou branku přidal klasickou „podlahovkou“ Routa. No a šestý hřebíček zatloukl po individuální akci hořovický benjamínek Gregor. Rippers v úplném závěru kosmeticky upravili skóre, ale na vítězství borců v červeném to již nic nezměnilo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.