Search
Close this search box.

Hokejová událost roku se blíží. Získají konečně čeští hokejisté medaili?

Na přelomu roku se v Ostravě a Třinci koná světový šampionát hokejistů do 20 let. Čeští hokejoví představitelé, ale i fanoušci, cítí, že je díky domácímu prostředí konečně šance na medaili, na kterou už čekáme neskutečných 15 let!

Trenér dvacítky Václav Varaďa s asistenty Patrikem Eliášem a Alešem Krátoškou nominoval širší kádr pro šampionát, který se uskuteční od 26. prosince do 5. ledna.

Už první adepty na konečnou nominaci přivítají trenéři v kempu ve Frýdku-Místku 10. prosince, druhá část mladých hokejistů přijede o pět dní později.
„V první fázi se nám předvedou hráči převážně z Evropy doplnění o kluky z juniorských soutěží v Kanadě a USA, které potřebujeme ještě o něco lépe poznat,“ řekl Varaďa.

Asi největšími hvězdami týmu jsou brankář Lukáš Dostál, jenž působí ve Finsku a útočník Jakub Lauko, který působí na farmě Bostonu v Providence v nižší zámořské lize AHL.
Tito dva a několik dalších hráčů (obránce Libor Zábranský a útočníci Jan Jeník, Jaromír Pytlík nebo Matěj Pekař) by měli mít účast jistou.
„Rozhodující pro konečnou nominaci bude výkonnost, psychická odolnost, přístup a nastavení ke hře. Každý z hráčů od nás dostane roli a tu bude muset pro celkový úspěch týmu do puntíku plnit,“ podotkl Varaďa, který bude vybírat z pěti brankářů, 12 obránců a 22 útočníků.

Ještě před začátkem šampionátu sehraje naše dvacítka tři přípravné zápasy. Nejprve se utká s prvoligovým Frýdkem-Místkem, poté nastoupí proti Švédsku a Slovensku.
V základní skupině MS jí postupně čekají Rusko, Německo, USA a Kanada
„Chceme hrát poctivý hokej plný dravosti, nasazení a obětavosti, podpořený o dobrou útočnou fázi a obrannou hru v čele s brankářem. Hodně důležitý bude začátek šampionátu,“ dodal Varaďa, pod kterým Češi vloni vypadli ve čtvrtfinále po porážce s USA.

Brankáři: Nick Malík (Třinec), Jan Bednář (Karlovy Vary), Daniel Dvořák (Prostějov), Lukáš Dostál (Ilves Tampere/Fin.) Lukáš Pařík (Spokane/WHL).

Obránci: Jan Mlčák, Tomáš Dajčar, Miroslav Kukla, František Klejna (všichni Litoměřice), Stanislav Svozil (Brno), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Ivan Lytvynov (České Budějovice), Martin Haš (Tappara Tampere/Fin.), Radek Kučeřík (Saskatoon/WHL), Libor Zábranský (Moose Jaw/WHL), Šimon Kubíček (Seattle/WHL), Jan Štibingr (Madison/USHL).

Útočníci: Otakar Šik, Vojtěch Střondala (oba Litoměřice), Jan Šír (Liberec), Karel Plášek (Brno), Jan Myšák (Litvínov), David Vitouch (Sparta), Matěj Blümel (Pardubice), Radek Mužík (Lulea/Švéd.), Zdeněk Sedlák (Oulu/Fin.), Petr Čajka (Ženeva/Švýc.), František Řehák (Rapperswil/Švýc.), Jakub Lauko (Providence/AHL), Jonáš Peterek (Calgary Hitmen/WHL), Michal Gut (Everett/WHL), Martin Lang (Kamloops/WHL), Michal Teplý (Winnipeg/WHL), Filip Koffer (Prince George/WHL), Jan Jeník (Hamilton/OHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie/OHL), Matěj Pekař (Barrie/OHL), Adam Raška (Rimouski/QMJHL), Ondřej Pavel (Fargo/USHL).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient