Search
Close this search box.

Hokejista Michal Birner říká: „Nevím, zda nám můj gól rozhodl utkání, ale dodal nám klid“

Poslední zápas před pauzou proti pražskému soupeři a před plnou Home Credit Arenou dopadl pro Severočechy výborně. Zvítězili 4:1 a Spartu udrželi na uzdě celé utkání. Do vedení o dva góly poslal svůj tým Michal Birner za pomoci zkušeného Marka Kvapila, jenž byl autorem úvodního gólu.

Diváci, kteří zavítali na nedělní utkání, měli rozhodně pěknou podívanou. Ve dvanácté minutě šelmy proměnily šanci a Marek Kvapil otevřel skóre. “Tím, že to byl poslední zápas před pauzou, to bylo ze začátku takové unavené. Pak jsme dali první gól a myslím si, že od té chvíle jsme hru, nechci říct, kontrolovali, ale byli jsme lepším týmem,” hodnotí Michal Birner.

Ve druhé části mohla Sparta hodně nebezpečně zaútočit a srovnat. Všechny jejich gólové příležitosti však Roman Will zlikvidoval a svůj tým tak hnal kupředu. „Ve druhé části měli nějaké šance, které Roman výtečně pochytal. A poté, jak jsme odskočili o dva góly, jsem cítil, že jsme měli utkání pod kontrolou,” říká dvaatřicetiletý útočník.

Právě on navýšil vedení Tygrů po pěkné nahrávce od Marka Kvapila. Dalo se tedy říct, že šlo o hodně důležitý gól pro libecký tým. “Nebylo to nic nacvičeného, vyplynulo to z té situace. Marek Kvapil mě tam hezky našel a já jsem věděl, že mě jejich beci trochu ztratili. Nevím, zda nám můj gól rozhodl utkání, ale dodal nám klid,” usmívá se.

Po konečném výsledku se tudíž mohou radovat Bílí Tygři, kteří tak Spartě výborně oplatili porážku z minulého vzájemného klání, kdy sparťané otočili utkání až do samotného prodloužení a zvítězili. Pražanům se ale v předešlých zápasech nedařilo na domácím ledě, poslední vítězství před svými fanoušky předvedli na konci října. Hráli lépe v roli hostů, jelikož venku vyhráli do této chvíle třikrát v řadě. Svěřenci Filipa Pešána však tuto sérii úspěšně překazili! „V šatně jsme si řekli, že je to tým, který už několik zápasů v sezóně otočil za stavu, kdy prohrávali o dva góly. Chtěli jsme být zodpovědní dozadu a myslím si, že jsme to celkem plnili,“ uzavírá liberecká šestaosmdesátka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient