Házenkářky prohrály doma v Olomouci 22:24

DHK Zora Olomouc – Házená J. Hradec 22:24 (14:10)

Ve druhém utkání jarní části se utkaly házenkářky Olomouce v domácí hale s děvčaty z Jindřichova Hradce. V neúplné tabulce lídr soutěže. Z pohledu na tabulku lze vyčíst, že ač jsou děvčata z Jindřichova Hradce v tabulce hodně vysoko, spoustu utkání vyhrála velice těsně. Rozdílovou hráčkou soupeře je Simona Březinová, která v kritických momentech dokáže vzít zodpovědnost úspěšně na sebe. Přes veškeré problémy, které domácí děvčata provázely před utkáním, zranění a nemoci, jsme chtěli soupeřky porazit. V prvním poločase byly lepším týmem, kdy slušně bránily, a i v útoku dokázaly úspěšně zakončovat z prostoru spojek a křídla. Poločasový stav 14:10 byl velice nadějný.

Do druhého poločasu však holky nenastoupily tak koncentrovaně. Laxní obranou šly do vyloučení a soupeřky toho hned využily. Ve 57.minutě utkání byl stav vyrovnaný 22:22. V závěru utkání se už Zory nedokázaly prosadit, zatímco soupeř dvakrát ano. Ukázalo se hlavně v závěru, že soupeřky jsou zkušenější a „vyhranější“ z utkání v dorosteneckých ligách.

Pozitivem je výkon starších žaček Natálie Kuxové a Moniky Machačové, které se dokázaly prosadit v útoku, kdy Natálie svým nasazením v obraně předčila i své starší spoluhráčky. Dobré utkání odehrála i přes zdravotní handicap Ema V.

Sestava a branky:
Poláčková A., Fišerová D. – Machačová M. 4,Vykoukalová E. 2, Maráčková M., Dušková N., Kuxová N. 5/2, Roupcová C. 7/5, Grofková M. 1/1, Kubálková K. 1, Možíšová A. 1.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového