Search
Close this search box.

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek se vezou na vítězné vlně. Přes Lovosice postupují do semifinále poháru

Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek zvítězili pošesté v řadě. Tentokrát ve čtvrtfinále Českého poháru otočili nepříznivě se vyvíjející duel proti Lovosicím a postoupili mezi čtyři nejlepší celky této soutěže.

Začátek střetnutí nevypadal na to, že by naše družstvo mohlo prodloužit sérii vítězných utkání. Trenér Jiří Kekrt sice proklamuje, že se tým chce v poháru dostat co nejdále, ale úvod duelu proti Lovosicím tomu příliš neodpovídal. Jeho svěřenci vstoupili do zápasu velice vlažně, za což je Lovosice trestaly. Po pěti minutách už tak vedly 4:1. Jiří Kekrt si tak tentokrát poměrně brzy bral první oddechový čas. Největší rozdíl ve skóre pak byl osm minut před koncem prvního poločasu. To hosté vedli dokonce 15:9. V závěru první půle jsme však dokázali snížit na rozdíl tří branek, takže po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 15:18.

Začátek druhého dějství vypadal přesně obráceně oproti úvodu první půle. Tato část utkání jednoznačně vyzněla pro náš celek, který prvních jedenáct minut vyhrál poměrem 8:2, takže otočil průběh střetnutí ve svůj prospěch. Rozstřílel se Martin Kocich, který po změně stran nasázel Lovosicím sedm gólů. To za hosty se nejčastěji trefoval Václav Klimt, který skóroval celkem dvanáctkrát. Ani takto vysoký brankový příspěvek však Lovosicím nestačil. Od chvíle, kdy se naši hráči ujali vedení, nepřipustili žádné velké drama a dokráčeli už k šestému vítězství v řadě, díky kterému si zajistil postup do semifinále Českého poháru.

„Nejprve bych chtěl pogratulovat domácímu kouči Jiřímu Kekrtovi k vítězství. Prohra mě velice mrzí, protože jsme tady v určitých chvílích podávali kvalitní výkon v obraně i v útoku, ale opět jsme se potýkali s tím, s čím se potýkáme pořád dokola. A sice s chybami, kterých jsme se dopustili,“ uvedl po utkání trenér HC FCC Město Lovosice Milan Berka. „Dokážu akceptovat ty, ke kterým nás soupeř donutil, ale nedokážu akceptovat, že jsme během krátké chvíle přišli o náskok, který jsme si budovali celý první poločas. Takto jsme prohráli všechna venkovní utkání. A ze stejného důvodu jsme takto prohráli i dnes,“ zdůraznil.

„Navíc, když jsme měli šance, tak jsme je neproměňovali a ještě se nám stávaly triviální technické chyby. Ať už přihrávka soupeři rovnou do ruky nebo klepnutí si míčem o nohu. Mrzí mě také zranění, která nás postihla, ale takto to zkrátka občas chodí,“ konstatoval. „Dneska jsme se o výhru připravili sami, sami jsme se poslali dolů. V takovém případě pak síly ubývají rychleji. Během pěti minut jsme spadli úplně někam jinam, než jsme pracovali v prvních třiceti minutách. V takových případech pak hlava začne fungovat jinak, než má. Určitě jsme dneska neprohráli kvůli tomu, že jsme včera hráli na Dukle,“ poznamenal Berka.

Trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Jiří Kekrt byl rád, že jeho hráči dokázali utkání nakonec dovést do vítězného konce.

„Chtěl bych podotknout, že stejně, jako dnes prohrály Lovosice, jsme my prohráli u nich. Z tohoto pohledu je to 1:1. Upozorňovali jsme hráče, že Lovosice chtějí vyhrávat v každém utkání, a sice i v poháru, což se nedá říct o všech mužstvech,“ řekl Kekrt. „My jsme v první polovině měli problém s hlavou. Máme totiž v kádru dost mladých hráčů a bohužel ani starší tomu nepomohli. Po sérii vítězných utkání šli do zápasu s tím, že se snad ani nemůže nic stát. Jsem rád, že si kluci nakonec nechali říct a už do šaten jsme odcházeli s vizí, že se výsledek ještě dá otočit. Kdybychom prohrávali o pět a byli ještě v obraně, tak to mohlo být úplně jiné,“ upozornil.

„Můj názor je ten, že bylo poznat, že Lovosice mají v nohách utkání na Dukle. I proto jsme na tom dnes byli kondičně lépe, než soupeř, což nebývá běžně zvykem v našich případech,“ dodal.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice 36:31 (15:18)

Rozhodčí: Přemysl Fukala, Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3
Vyloučení: 5:5
Diváci: 128

Sestava SKP F-M: Pyško, Coch, Cáb – Stržínek, Šimek 1, Petrovský 2, Klaban 8, Gřešek 5, Bureš, Kocich 7/4, Strack 6, Žvak 1, Mynář 2, Bosák 4. Trenér: Jiří Kekrt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient