Search
Close this search box.

Hasiči se vydali do školy i s dráčkem Hasíkem

Základní školu Jana Václava Sticha-Punta Žehušice a především žáky druhé a šesté třídy navštívil ve středu 21. března dráček Hasík, kterého jako vždy doprovázela dvojce vyškolených hasičských instruktorů ze stanice HZS Kutná Hora por. Mgr. Vendula Kramářová a pprap. Bc. Jan Kosík, DiS.

Preventivně výchovný program Hasík CZ, který je zaměřený na výchovu dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, působí na základní škole v Žehušicích už několik let. Hasiči zábavnou formou seznamují školáky s tím, kdo jsou hasiči, co je jejich práce a jak je děti snadno poznají. Dále jim vysvětlují, co je to bezplatná telefonní linka tísňového volání, proč je nebezpečné zneužití tísňových telefonních čísel i jak správně nahlásit požár. Děti řešily také připravené situace, jako například co dělat, když hoří oblečení a jaké jsou základní zásady první pomoci při popáleninách.

S dráčkem Hasíkem a s hasiči se děti ze žehušické základní školy v průběhu školního roku setkají ještě dvakrát. Nejdříve to bude v dubnu opět ve škole a podruhé se sejdou přímo na hasičské stanici v Kutné Hoře, kam jsou děti pozvány a kde je dráček Hasík a dvojice instruktorů provede a přiblíží práci hasičů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient