Search
Close this search box.

Generálka s Petřkovicemi se Bosporu povedla

Čtyři stupně pod nulou, ledový vítr, úplně promrzlý trávník. V sobotu počasí fotbalu zrovna moc nepřálo, ale fotbalisté Bosporu se pustili do generálky s třetiligovou Odrou Petřkovice, a na hřišti ve Vrbici předvedli slušný výkon. Soupeře z vyšší soutěže porazili 1:0, když jedinou branku poměrně zajímavého zápasu vstřelil David Jatagandzidis.

Bospor jako by se s těžkým terénem i chladem srovnal rychleji, a kdyby po čtvrthodině vedl 3:0, asi by se nikdo nemohl divit. Nakonec se ale ujala jenom tečovaná rána Jatagandzidise z 18 metrů. S přibývajícím časem se zahřál i soupeř a šance už se střídaly rovnoměrně na obou stranách. Po obrátce měl už více ze hry favorit, jenže na gólmana Jakuba Švrčinu nevyzrál ani z těch největších možností. Řadu možností po brejcích nedotáhl ani bohumínský celek, a tak už se skóre nezměnilo.

V týmu Bosporu se poprvé představil stoper Adam Leibl, který přišel vyztužit defenzívu právě z Petřkovic, a proti svým bývalým spoluhráčům se blýsknul zajímavým výkonem. „Generálka byla z naší strany solidní, hlavně první poločas. Kádr nemáme široký, ale je vidět, že kdokoliv je schopen na hřiště adekvátně naskočit,“ uvedl trenér Marek Poštulka, kterému stále scházelo šest hráčů pro nemoci a zranění.

FK Bospor Bohumín – FC Odra Petřkovice 1:0

Branka: 17. Jatagandzidis. Sestava Bosporu: Švrčina – L. Poštulka (62. Černický), Leibl, Košťál, Jakubov – Kubinski (46. Ferenc), Vaclík, F. Hanus, Halaška – Padých, Jatagandzidis.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient