Search
Close this search box.

Florbalisté s jarem ukončili sezónu

Zatímco zima ještě stále odolává příchodu dalšího ročního období a zuby nehty se nechce vzdát svého trůnu, Jihomoravská liga mužů, šestá nejvyšší florbalová soutěž v České republice, již své letošní představení ukončila a nechala započnout letní přestávce. Poslední turnaj sezóny 2017/2018 se odehrál v hale na Údolní v Blansku.

Sestava FBK Atlas Blansko:
Kapoun Radim – Crla Patrik, Müller Petr, Kratěna Petr, Kolmačka Jakub – Hebelka Jan, Čípek Ondřej, Koupý Leoš, Fedra Jakub, Forbelský František, Borek Šimon, Fedra František, Tesař Martin, Syrový Jiří

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers C – FBK Atlas Blansko
Tak jako v prvním domácím turnaji i nyní zahájilo Blansko proti C-týmu Gulliverů. Domácí tým nastoupil ve značně obměněné sestavě, ať už z důvodu četných absencí hráčů základní sestavy nebo faktu, že na pozici v ligové tabulce Atlasu se již nemohlo nic změnit.

V páté minutě vstřelil Atlas první branku zásluhou spolupráce bratří Fedrů. Mladší z nich, František, byl pohotově připraven na správném místě a odstartoval svoje galapředstavení povedených dorážek. Ještě v první třetině měl možnost navýšit vedení z trestného střílení Jakub Fedra, avšak ani on, ani o dvacet minut později Jan Hebelka si na zkušeného maskovaného muže v bráně Sokolů nepřišli.

Ondřej Čípek dobrým důrazem před bránou Brňanů střelecky načal druhou část, když se obtočil okolo bránícího hráče a zužitkoval dlouhý nához z obranného pásma. Brňané se ale nevzdávali. Svým napadáním a dobrou hrou nepůsobili vůbec odevzdaným dojmem jako v předchozím vzájemném střetnutí, a tak se stalo, že už za pět minut hry bylo vyrovnáno 2:2. Blansko bylo na hřišti lepší. Nebezpečné situace se odehrávaly převážně u brány Gulliverů a nebylo proto žádného překvapení, že už za půl minuty Petr Müller vrátil podle svých slov „laserovou střelou“ domácím vedení. Do konce druhé třetiny už pálili pouze bíložlutí. Dalšími dvěma přesnými dorážkami neúspěšných pokusů svého bratra završil hattrick František Fedra, v přesilovce přidal premiérový gól v A-týmu tuto sezónu Jakub Kolmačka a Čípkovu přesnou přihrávku zpoza brány dopravil do sítě Leoš Koupý.

Poslední třetinu zápasu se střelecky dařilo už jen Brňanům. Více než dva góly za svá záda ale Radim Kapoun nepustil a dostačujícím třígólovým rozdílem vyhrálo Blansko v domácí hale i druhé vzájemné střetnutí s Gullivery.

FBK Atlas Blansko – VSK VUT Skurut Hai Brno
Následující zápas, který byl zároveň posledním v této sezóně, hrál Atlas proti nepříjemnému soupeři, brněnským Skurutům. Ti se vyznačují vysokou produktivitou a dobrou sehraností, ačkoli jejich hráčská základna není tak početná, jako ta větších klubů.

Blansko bylo opět nuceno přeskupit své formace a trenér Forbelský nakonec rozhodl o postavení pouze dvou kompletních pětek, zatímco třetí útok zůstal sedět na lavičce. Vzdor tomu, domácí nevstoupili do utkání vůbec dobře. První blanenská lajna si třikrát nepohlídala náběh jednoho Skurut Haie a za šest minut už Atlas prohrával 0:3. Snaha černožlutým nešla upřít, ale Skuruti bránili disciplinovaně a co neodvrátila obrana, s tím si poradil skvěle chytající gólman. Prvním, kdo se prosadil na straně domácích, byl František Blažek, jenž hrál jeden z nejlepších zápasů v kariéře. Ještě do přestávky se ale Brňanům podařilo znovu odskočit na rozdíl tří branek a to ke všemu ve vlastním oslabení. Výraz tváře Radima Kapouna byl zcela vypovídající – kdyby tu tak byl druhý brankář, jdu se zahrabat do propadliště dějin (alespoň tohoto zápasu), jenže onen druhý brankář na střídačce nebyl.

Oč horší byla v podání Blanska třetina první, o to lepší byla třetina druhá. Domácí tvrdě bušili na černou bránu Mordoru, nepočetným skřetím hordám postupně docházely síly. V přesilové hře se po skvostné přihrávce Františka Forbelského trefil aktivní Ondřej Čípek, jenž se ukázal být zdatným skřetobijcem i o několik minut později a z nulového úhlu vpálil kontaktní gól.

Závěrečnou část zápasu i sezóny začali lépe opět Brňané, když Denis Ligas potřetí v zápase překonal Kapouna v domácí svatyni. Nedlouho poté se radovali i příznivci týmu s obrem na prsou, neboť František Blažek krásnou střelou z úhlu vymetl mušky posedávající pod břevnem brněnské brány. Unavení hosté se v závěru zápasu pouze bránili, jenže Blansko nebylo schopné vstřelit vyrovnávací gól. Závěrečný nápor a hra v šesti vzala za své, když rozhodčí nejprve za faul vyloučil Petra Müllera a v poslední minutě i za hru na zemi Františka Fedru.

Bilance závěrečného turnaje sezóny tak nakonec čítala jednu výhru a jednu porážku. I přesto, že se letos nepodařilo postoupit do Regionální soutěže, lze o uplynulé sezóně hovořit jako o úspěšné. Druhé místo v šesté lize je nejlepším výsledkem blanenského florbalového týmu za posledních pět let. Děkujeme všem hráčům, činovníkům, fanouškům i rodičům našich mladých nadějí za podporu a spolupráci v průběhu celé sezóny. Ať je příští rok přinejmenším tak úspěšný, jako ten letošní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient