Search
Close this search box.

E-recepty: Téměř sedm milionů receptů letos předepsali lékaři klientům ZP MV ČR, z toho 76 % elektronicky

Celkem 6,82 milionu receptů předepsali lékaři za prvních deset měsíců letošního roku klientům druhé největší Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Z nich 76 % bylo předepsáno v elektronické podobě.

„Zatímco po spuštění elektronického předepisování v lednu letošního roku bylo takto předepsáno 61,6 % receptů, v říjnu už to bylo 83,8 %. Žádné katastrofické předpovědi o hrozícím kolapsu elektronického předepisování receptů se nenaplnily. Drobné potíže, které zavedení elektronizace provázely, se vcelku rychle vyřešily,“ okomentovala blížící se roční výročí e-receptů ředitelka zdravotnického odboru ZP MV ČR Ivana Cimalová.

Podle ní praktičtí lékaři pro děti a dorost a všeobecní praktičtí lékaři předepisují recepty elektronicky z 80 %, ambulantní specialisté a gynekologové ze 75 %, stejně jako lékaři v lůžkových zařízeních. „Z interní statistiky ZP MV ČR byl zaznamenán největší nárůst v předepisování receptů elektronicky u lékařů v nemocnicích: ze 60 % v lednu na 80 % v říjnu,“ upřesnila Ivana Cimalová.

Ze statistiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyplývá, že do elektronického předepisování je zapojeno 2 878 lékáren, 16 476 zdravotnických zařízení a 40 642 lékařů. Z pohledu pacienta se stále větší oblibě těší předávání identifikátoru prostřednictvím SMS zprávy, což se děje v 90 % případů v porovnání se zasíláním prostřednictvím e-mailu.

ZP MV ČR působí na českém trhu již šestadvacátým rokem a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi. Má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. V současnosti má více než 1,3 milionu klientů. Je držitelkou ocenění Zdravotní pojišťovna roku 2015 a 2016, mezinárodního titulu Czech Superbrands 2017 a 2018 a nově rovněž titulu Finančně nejzdravější zdravotní pojišťovna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient