Dukelská potřetí: na hřišti si zahrají tenis i volejbal

Závěrečná etapa regenerace sídliště Dukelská už získala konkrétní obrysy. Projektová suma se pohybuje ve výši osmi milionů korun, obnova navazuje na předchozí úspěšné etapy. Stejně jako v předešlých případech zmizí asfaltové povrchy a dojde k jejich nahrazení zámkovou dlažbou.

Vzniknou i nové propojovací trasy, díky kterým se děti a jejich rodiče dostanou na plochy s atrakcemi. „Znovu hovoříme o vnitrobloku mezi Sportovní a Jarní ulicí, je nejblíž Dukelské ulici. Opět půjde o jeho komplexní úpravu,“ zopakoval starosta Vyškova Karel Goldemund s tím, že první etapa proběhla v roce 2015. Nejvíc myslela na školáky. V místě se objevila například multifunkční atrakce se skluzavkou, potěšily rovněž venkovní posilovací stroje, které jsou k dispozici i dospělým.

Druhá etapa se uskutečnila loni a cílila na nejmenší děti. Od léta tak řádily na houpacím koši, multifunkčním prvku, kolotoči nebo na průlezce. Výrazné oživení sídliště slibuje i závěrečná etapa. Odstartovat má v dubnu.

Stavební zásahy nejvíc potěší mládež. Město totiž nechá upravit stávající hřiště. „Nově na něm půjde hrát tenis, volejbal, nohejbal, malá kopaná, zůstane také koš na streetball. Hřiště samotné bude mít parametry tenisového kurtu. Celé jej oplotíme čtyřmetrovým plotem, aby balony neohrožovaly kolemjdoucí nebo parkující auta. Bude mít trochu odlišný povrch, než na který jsou Vyškované u jiných sportovišť zvyklí. Půjde o povrch gumového typu. Nejvíc jej ocení mládež, ale klidně také jejich rodiče. A právě když ti si půjdou zahrát třeba volejbal, můžou s sebou vzít i malé dítě. Rozhodli jsme se totiž také postavit prostor pro malé děti,“ popsal starosta Goldemund. V jeho případě se počítá s houpadly nebo balanční kladinou.

Vznikne také menší parkourový koutek pro mrštné a ohebné mladé lidi. Parkour je disciplína francouzského původu, jde v ní o překonávání libovolných překážek. „Vznikne tak pro ně několik prvků. V případě herních prvků pro děti plánujeme znovu nové dopadové plochy pro zvýšení jejich bezpečnosti, které se nám osvědčily už na řadě míst Vyškova. Ve vnitrobloku stejně jako u předchozích etap přibydou lavičky i odpadkové koše. Stávající zeleň znovu ošetříme a doplníme o novou výsadbu,“ přislíbil vyškovský starosta.

Ze sídliště rovněž mizí kovové věšáky na prádlo, které dnes už nikdo nevyužívá, úprav se dočkají i opěrné zídky. „Dojde také k trochu jinému systému pěších cest. Zásadní bude rovněž předláždění a zejména zúžení chodníku ve směru ke schodišti nákupního střediska v Letní ulici,“ uzavřel starosta města.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak