Search
Close this search box.

Dukelská potřetí: na hřišti si zahrají tenis i volejbal

Závěrečná etapa regenerace sídliště Dukelská už získala konkrétní obrysy. Projektová suma se pohybuje ve výši osmi milionů korun, obnova navazuje na předchozí úspěšné etapy. Stejně jako v předešlých případech zmizí asfaltové povrchy a dojde k jejich nahrazení zámkovou dlažbou.

Vzniknou i nové propojovací trasy, díky kterým se děti a jejich rodiče dostanou na plochy s atrakcemi. „Znovu hovoříme o vnitrobloku mezi Sportovní a Jarní ulicí, je nejblíž Dukelské ulici. Opět půjde o jeho komplexní úpravu,“ zopakoval starosta Vyškova Karel Goldemund s tím, že první etapa proběhla v roce 2015. Nejvíc myslela na školáky. V místě se objevila například multifunkční atrakce se skluzavkou, potěšily rovněž venkovní posilovací stroje, které jsou k dispozici i dospělým.

Druhá etapa se uskutečnila loni a cílila na nejmenší děti. Od léta tak řádily na houpacím koši, multifunkčním prvku, kolotoči nebo na průlezce. Výrazné oživení sídliště slibuje i závěrečná etapa. Odstartovat má v dubnu.

Stavební zásahy nejvíc potěší mládež. Město totiž nechá upravit stávající hřiště. „Nově na něm půjde hrát tenis, volejbal, nohejbal, malá kopaná, zůstane také koš na streetball. Hřiště samotné bude mít parametry tenisového kurtu. Celé jej oplotíme čtyřmetrovým plotem, aby balony neohrožovaly kolemjdoucí nebo parkující auta. Bude mít trochu odlišný povrch, než na který jsou Vyškované u jiných sportovišť zvyklí. Půjde o povrch gumového typu. Nejvíc jej ocení mládež, ale klidně také jejich rodiče. A právě když ti si půjdou zahrát třeba volejbal, můžou s sebou vzít i malé dítě. Rozhodli jsme se totiž také postavit prostor pro malé děti,“ popsal starosta Goldemund. V jeho případě se počítá s houpadly nebo balanční kladinou.

Vznikne také menší parkourový koutek pro mrštné a ohebné mladé lidi. Parkour je disciplína francouzského původu, jde v ní o překonávání libovolných překážek. „Vznikne tak pro ně několik prvků. V případě herních prvků pro děti plánujeme znovu nové dopadové plochy pro zvýšení jejich bezpečnosti, které se nám osvědčily už na řadě míst Vyškova. Ve vnitrobloku stejně jako u předchozích etap přibydou lavičky i odpadkové koše. Stávající zeleň znovu ošetříme a doplníme o novou výsadbu,“ přislíbil vyškovský starosta.

Ze sídliště rovněž mizí kovové věšáky na prádlo, které dnes už nikdo nevyužívá, úprav se dočkají i opěrné zídky. „Dojde také k trochu jinému systému pěších cest. Zásadní bude rovněž předláždění a zejména zúžení chodníku ve směru ke schodišti nákupního střediska v Letní ulici,“ uzavřel starosta města.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient