Drahotová vychodila Česku druhé stříbro

Hned dopolední program atletického mistrovství Evropy nám přineslo hodně radosti. Anežka Drahotová v chůzi na 20km si došla pro stříbrnou medaili! Navázala tak na předešlý evropský šampionát, kdy získala také medaili a to bronzovou.
Drahotová se chvílemi držela i na prvním místě, pak jí však předhonila Španělka Perezová.

20 km chůze: 1. Pérezová (Šp.) 1:26:36, 2. Drahotová (ČR) 1:27:03, 3. Palmisanová (It.) 1:27:30, 4. Virbalyteová 1:27:59, 5. Vaiciukevičiuteová (obě Lit.) 1:28:07, 6. Garcíaová (Šp.) 1:28:15.

Ve večerním programu se jako první z našich předvedl osmistovkař Hodboď, pro kterého je finálová účast zatím životním úspěchem. V závodě pak skončil osmý, tedy poslední, ale to ho nemusí tolik mrzet. Tento nadějný 22letý atlet určitě ještě o sobě na dalších velkých šampionátech dá vědět.

800 m: 1. Kszczot (Pol.) 1:44,59, 2. Kramer (Švéd.) 1:45,03, 3. Bosse (Fr.) 1:45,30, 4. Rozmys 1:45,32, 5. Borkowski (oba Pol.) 1:45,42, 6. Bube (Dán.) 1:45,92, ...8. Hodboď (ČR) 1:46,60.

Do finále se dostala i diskařka Eliška Staňková, kde skončila na posledním dvanáctém místě za výkon 57,04.

Jako poslední se v českých barvách představili muži (Jan Tesař, Pavel Maslák, Patrik Šorm, Filip Šnejdr) ve finálové štafetě na 4x400m. Sedmé místo odpovídá jejich současným možnostem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak