Search
Close this search box.

Cvičení Biohazard týmu prokázalo, že svoji činnost ovládá na výbornou

Tým speciálních činností, který tvoří zaměstnanci výjezdových složek ZZS JmK, prověřil 14.března svoji akceschopnost. „Jeho stěžejním úkolem je ošetření a bezpečný převoz pacientů s vysoce nakažlivou nákazou (VNN), jako je například ebola, do určeného specializovaného zdravotnického zařízení při zajištění zpřísněných podmínek ochrany veřejného zdraví,“ vysvětluje Jana Kubalová, jedna z koordinátorů týmu.

„Každé cvičení slouží k upevnění postupů, jak zacházet s pacientem, jak správně používat ochranné pomůcky, k upevnění spolupráce s Krajskou hygienickou stanicí a speciálním týmem Hasičského záchranného sboru,“ doplňuje René Mezulianík, organizátor cvičení.

Biohazard tým se svolává na základě vyhodnocení tísňové výzvy Krajského zdravotnického operačního střediska a následné konzultace s orgány OOVZ, nebo jako sekundární převoz ze zdravotnického zařízení do specializovaného pracoviště, kterými jsou infekční oddělení Nemocnice Na Bulovce a specializované zdravotnické zařízení AČR v Těchoníně.

„Zapojení do BHT je dobrovolné, samozřejmě musí navazovat na splnění výběrových kritérií, mezi která patří zájem o problematiku, ale také časová dostupnost z místa bydliště. Důležitá je kromě jiného fyzická zdatnost a také odolnost vůči stresu,“ doplňuje Jana Kubalová.

K nutnému vybavení Biohazard Týmu patří speciální vozidlo na podvozku MB Sprinter, vybavené speciálním filtroventilačním okruhem, transportní izolační prostředek pro pacienta, tzv. biovak a také speciální ochranné oděvy pro zasahující tým.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient