Chomutovští hokejisté na RED BULL URBAN BULY podlehli až v souboji o prvenství

Piráti se o minulém víkendu vrátili do dětských let, když se bez hokejové výstroje honili za tenisákem na betonovém plácku. Tým složený z Romana Chlouby, Jakuba Chrpy, Martina Šťovíčka a Lukáše Blahy skončil druhý, a zajistil si tak postup do národního finále RED BULL URBAN BULY v Praze. Než vyrazí na závěrečný turnaj, vyzkouší si další sport s hokejkou, tentokrát vyzvou místní florbalisty. Úterní utkání můžete sledovat v online komentovaném přenose na pirátském facebooku.

Chomutovští v domácím prostředí za ROCKNET ARÉNOU začali suverénně, když ve čtyřčlenné základní skupině neztratili ani bod a postoupili z prvního místa do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále vyřadili Božkov tým poměrem 13:7 a následně v derby porazili Litvínovské pušky 11:4.
Před branami finále se Piráti střetli s mužstvem „protekční kluci“, které přestříleli 9:4 a nastoupili do závěrečné bitvy. Ve finále nakonec podlehli 2:12 týmu BK Kadaň, jemuž byl oporou hráč pražské Slavie Martin Kadlec.

„Byl tam Martin Kadlec, Slámič a Vrty. Porážka je pro nás zkušenost, protože kluci už byli minulý rok v Liberci, kde to vyhráli, a nakonec skončili třetí. Poučíme se z chyb. Když na sebe ještě narazíme, doufám, že už je porazíme,“ přeje si Jakub Chrpa.

Nejlepším střelcem celého turnaje se stal s jednatřiceti góly Roman Chlouba, který tak překonal o dva respektive čtyři góly hráče vítězného mužstva Martina Kadlece a Vladislava Vrtka. „Chloubič byl určitě nejlepší střelec týmu. Všechno jsme přes něj hráli, protože umí zakončit,“ objasňuje mladý forvard.

„Hrozně jsme si přáli postoupit do Prahy, ale věděli jsme, že to nebude jednoduché. Nastoupili jsme do takového turnaje poprvé a nevěděli jsme, co od toho očekávat. Jsme rádi, že jsme se dostali do čtyřky a pojedeme na finále. Zkusíme to dotáhnout co nejdál,“ ujišťuje Jakub Chrpa.

Závěrečný turnaj je v plánu 7. července, kde se čtyři postoupivší mužstva z regionálních kol utkají o titul šampióna Red Bull Urban Buly a možnost zahrát si proti týmu výborného českého hokejisty Tomáše Hertla. „Je to ikona hokeje a mohlo by být fajn potkat se s ním,“ uzavírá.

JAKUB CHRPA

„Úplně po dlouhé době to není, protože po skončení hokejové sezóny pomáhám ve 2. lize hokejbalovému týmu Kapitán Jirkov, takže to je asi měsíc zpátky, co jsme skončili. Je to návrat do dětství, protože jsme vždycky s mým sousedem Danem Lenhertem hodili po škole tašky do kouta a šli hrát. Měli jsme udělané brány, betony vyrobené z molitanu, lapačku z basebalové rukavice a knížky jako vyrážečku. Turnaj Red Bullu byl super. Bylo to hezké zpestření a pěkně vymyšlené. Nevím, jestli se to dá s hokejbalem srovnávat. Je to bez gólmana, bez výstroje, bez rukavic. Přesto si z hokeje člověk může vzít hodně věcí, které se dají využít. Určitě se využívá krytí míčku u hrazení, nadzvedání hokejek, přihrávky nebo práce s holí v soubojích jeden na jednoho.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.