Chodovští florbalisté mají ambici zahrát si o titul

Vrchol sezóny se nezadržitelně blíží. 21. dubna se v Ostravě odehraje další Superfinále a oba elitní chodovské týmy mají ambice si v něm zahrát o titul. Muži skončili v základní části na 2. místě, lvice o příčku níže a oba týmy zahajují pouť vyřazovacími boji již o tomto víkendu 10. a 11. března doma na Jižním Městě.

Muži skončili po základní části na 2. místě, když na vedoucí pozici ztratili pouhý bod. Díky zvýšení počtu zápasů překonali klubový rekord v počtu bodů (67) i vstřelených branek (211). V této statistice byli v soutěži vůbec nejlepší. Pomohli k z tomu i skvělé individuální výkony. V TOP10 kanadského bodování Tipsport Superligy nalezneme hned 3 chodovská jména. Ondřej Mikeš (48 bodů) se umístil na 8. místě, Marek Vávra (62 bodů) na 4. místě a Tom Ondrušek díky skvělému finiši kanadské bodování podruhé v kariéře ovládl, když získal 66 bodů a se 43 brankami se stal i nejlepším střelcem Superligy.
Tom Ondrušek ovládl také tabulku účasti na hřišti při vstřelených a obdržených brankách, tzv. +/-, na dalších čtyřech místech pak nalezneme další členy první chodovské formace. Dařilo se i Janu Barákovi, který se umístil v průměru inkasovaných branek (3,41) i procentuelní úspěšnosti zákroků (83,44%).

Lvice zakončily základní část na 3. místě se ziskem 56 bodů a čtyřbodovou ztrátou na první místo. Ze týmových statistik se dá vypíchnout 1. místo v počtu přesilovkových branek (12) a především neuvěřitelných 7 branek v oslabení!
Individuální statistiky ovládly lvice prakticky kompletně. Martina Řepková ovládla kanadské bodování (69 bodů) i tabulku střelkyň (45 branek), Tereza Urbánková pak opanovala tabulku asistencí (33) a v kanadském bodování skončila na 3. místě. Mezi brankářkami se pak Kristýna Provázková umístila na děleném prvním místě v počtu vítězných zápasů (11).

Jedinou menší kaňkou jsou návštěvy na chodovských zápasech. I přes řadu hvězd, vítězství a mnoho branek patří Chodovu v obou kategoriích spodní místa tabulky návštěvnosti. Na muže chodilo v průměru 243 diváků, což je řadí na 12. místo, na lvice pak v průměru 83 diváků, což dělá 9. místo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.