Čeští brankáři zářili. Mrázek vychytal první letošní nulu. Rittich dosáhl jedenácté výhry v sezoně

Češkým gólmanům se v jejich posledních zápasech NHL velmi dařilo.

Brankář Caroliny Hurricanes Petr Mrázek podal v noci proti Arizoně skvělý výkon. Pochytal všech 23 střel soupeře a udržel tak poprvé v letošní sezoně čisté konto. „Viděl jsem dobře puk, což bylo klíčové,“ uvedl krátce český brankář k svému výkonu. „Za nulu jsem rád, ale vítězství je důležitější. Po třech prohrách v řadě jsme potřebovali doma bodovat,“ dodal Mrázek.
Carolina je v tuto chvíli ve Východní konferenci desátá. Tabulka je však tak vyrovnaná, že stačí série výher či proher a tým může jít rychle nahoru či dolů.
Mrázek zatím v ročníku 2018/2019 odehrál jen 13 zápasů. Důvodem bylo zranění v dolní části těla, které mu nedovolilo skoro měsíc naskočit na led. Vypadá to ale, že se pomalu dostává do formy. „Celou dobu chytá skvěle. Je fajn, že se dočkal čistého konta. Takové zákroky, jaké dneska předvedl, potřebujeme,“ prohlásil autor jedné z tref Caroliny Warren Foegele. „Párkrát jsme selhali, ale Petr chytal opravdu dobře,“ přidal trenér Rod Brind’Amour.

Dobrou formu si drží i další český brankář v NHL. David Rittich, chytající v Calgary Flames, přispěl svým výkonem k triumfu svých hokejistů 7:2 v St. Louis. Díky 26 úspěšným zákrokům vychytal už svou jedenáctou výhru v sezoně.

Calgary zatím zažívá velmi dobrou sezonu a především poslední týdny jsou velmi úspěšné. Z posledních devíti zápasů vyhrál tento kanadský klub hned osm. I díky tomu je v Západní konferenci na druhém místě. „Máme široký kádr. Věříme si. Ztíží se to, protože zápasy budou vyrovnanější. Je skvělé, když se vám před polovinou sezony podaří nastřádat body a dostanete se na dobrou pozici,“ uvedl kapitán Calgary Mark Giordano.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient