Bude žena odsouzena za týrání psů? Pravděpodobně ne…

Pokud má někdo doma více jak padesát psů, tak je to buď velký milovník opuštěných psů či naopak člověk bez srdce, co chce na psech jen vydělávat. Druhý případ platí pro 48letou ženu, která byla dnes obviněná ze spáchání trestných činů týrání zvířat a neoprávněného podnikání. “Ženě hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,” uvedla mluvčí Městského ředitelství policie Plzeň Hana Rubášová.
Ke zjištění otřesných životních podmínek psů se přišlo při červencových domovních prohlídkách objektů, které patřily zmiňované ženě. Na sídlišti Vinice přímo v Plzni nechávala žena psy volně pobíhat po bytě či byli zavření v malých klecích. Policisté zde našli jak dospělé psy, tak třeba i sající štěňata. Šlo vesměs o čivavy. “Byt fungoval jako jejich množírna,“ podotkla Rubášová. Většina psů byla zubožená, nemocná a dokonce i slepá.

Ve Starém Plzenci však našli policisté ještě něco horšího. Na tomto místě žena zakopávala mrtvé psy. “Na ženině pozemku bylo navíc nalezeno velké množství mrtvých psů – zakopaných, spálených a někdy ponechaných v pytlích,” dodala mluvčí.

Jak už bylo v první odstavci uvedeno, ženě hrozí pětiletý trest, ale dá se očekávat, že dostane jen podmínku…

Scroll to Top
Web spravuje Webklient