Brněnská nemocnice rozšířila Oddělení klinické hematologie v pavilonu CH

Fakultní nemocnice Brno dokončila stavební práce na rozšíření pracoviště Oddělení klinické hematologie ve 4. NP pavilonu CH v areálu Bohunic. Stavba započala na jaře letošního roku a její celkový rozpočet byl 51 mil. Kč (MZ ČR 70 procent a 30 procent vlastní zdroje). Zhotovitelem akce byla společnost PS Brno s.r.o. Slavnostní otevření se uskutečnilo za účasti ředitele FN Brno MUDr. Romana Krause, MBA a přednosty OKH FN Brno prof. MUDr. Miroslava Penky, CSc.

Rozšířením pracoviště Oddělení klinické hematologie došlo k výraznému zlepšení prostorových a pracovních podmínek oddělení. Ve 4.NP objektu CH je situována kromě kompletního pracoviště OKH také ještě lůžková jednotka chirurgie s nadstandardními pokoji a operační trakt jednodenní chirurgie. Právě prostory Chirurgické kliniky a operační sál omezovaly provoz OKH tak, že další činnost bez přístavby nebyla možná. Přístavba byla rozdělena na dvě samostatné části, v jihovýchodním prostoru je realizována přístavba pracoven mezi budovou CH a sousední budovou Z, v severovýchodním prostoru jsou laboratoře. Mezi oběma objekty přístavby je zrealizována zelená střecha s odpovídající zahradnickou výsadbou a možností posezení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient