Břeclavští policisté odchytili šest dealerů pervitinu

Břeclavští policisté mají za sebou úspěšný zátah na drogové scéně. Koncem minulého týdne zadrželi šest osob přímo při předávání pervitinu. Samozřejmě, že poznatky k nelegální distribuci drog měli kriminalisté již nějakou dobu rozpracované. Při prověřování se ukázalo, že dvojice mužů ve věku 43 a 53 let zajišťovala pravidelně dávky metamfetaminu muži, který drogu odebíral a distribuoval dál.

K předání dávky mělo dojít i v osudný den, kdy policisté provedli razii. Drogu si měl převzít 37letý muž, který ji měl předat dalším uživatelům. Dva z nich i s řidičem se na smluvené místo také vydali, ale obchodování se tentokrát nekonalo. Celá skupina putovala na policejní služebnu.

Vyšetřovatel nakonec obvinil dvojici mužů, která drogu pravidelně zajišťovala, z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Také 37letý překupník neodešel s prázdnou. Převzal si usnesení o zahájení trestního stíhání za stejný přečin jako jeho předchůdci. Zbývající dva muži a jedna žena byli po provedení neodkladných úkonů propuštěni ze zadržení.

Samotná práce však pro kriminalisty nekončí. Šetření trestné činnosti s drogovou problematikou bývá většinou složité. Častokrát při distribuci dochází k propojení několika osob, které je nutno ustanovit a nashromáždit proti nim dostatek důkazů. Proto i odhalení této skupiny lze označit jako část provedeného úkonu, na který budou kolegové navazovat. Nadále budou svoji pozornost věnovat dalším odběratelům a samozřejmě i výrobcům.

Pro doplnění zbývá dodat, že zákrok proběhl na Mikulovsku a pouze jeden z obviněných má trvalé bydliště v našem regionu. Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí podle zákona trest v podobě odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.