Search
Close this search box.

Břeclavští policisté odchytili šest dealerů pervitinu

Břeclavští policisté mají za sebou úspěšný zátah na drogové scéně. Koncem minulého týdne zadrželi šest osob přímo při předávání pervitinu. Samozřejmě, že poznatky k nelegální distribuci drog měli kriminalisté již nějakou dobu rozpracované. Při prověřování se ukázalo, že dvojice mužů ve věku 43 a 53 let zajišťovala pravidelně dávky metamfetaminu muži, který drogu odebíral a distribuoval dál.

K předání dávky mělo dojít i v osudný den, kdy policisté provedli razii. Drogu si měl převzít 37letý muž, který ji měl předat dalším uživatelům. Dva z nich i s řidičem se na smluvené místo také vydali, ale obchodování se tentokrát nekonalo. Celá skupina putovala na policejní služebnu.

Vyšetřovatel nakonec obvinil dvojici mužů, která drogu pravidelně zajišťovala, z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Také 37letý překupník neodešel s prázdnou. Převzal si usnesení o zahájení trestního stíhání za stejný přečin jako jeho předchůdci. Zbývající dva muži a jedna žena byli po provedení neodkladných úkonů propuštěni ze zadržení.

Samotná práce však pro kriminalisty nekončí. Šetření trestné činnosti s drogovou problematikou bývá většinou složité. Častokrát při distribuci dochází k propojení několika osob, které je nutno ustanovit a nashromáždit proti nim dostatek důkazů. Proto i odhalení této skupiny lze označit jako část provedeného úkonu, na který budou kolegové navazovat. Nadále budou svoji pozornost věnovat dalším odběratelům a samozřejmě i výrobcům.

Pro doplnění zbývá dodat, že zákrok proběhl na Mikulovsku a pouze jeden z obviněných má trvalé bydliště v našem regionu. Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí podle zákona trest v podobě odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient