Bílí Tygři jsou zpět na ledě. Příprava A-týmu je v plném proudu

Po dovolené zpět do práce. Bílí Tygři v pondělí znovu vyjeli na led Home Credit Areny a zahájili tak druhou část přípravy na hokejovou sezonu 2018/19. Realizačnímu týmu se hlásil takřka kompletní kádr.

V prvních dvou červencových týdnech bylo v liberecké Home Credit Areně až nezvyklé ticho a prázdno. Kabina A-týmu, jindy plná výstroje a dalšího nezbytného náčiní, zela prázdnotou, zatímco Bílí Tygři si užívali poslední dva týdny dovolené. To už ale v neplatí, zázemí tygřího hokejového svatostánku opět ožilo.

Už v pondělních 8 hodin se v kabině sešla téměř kompletní smečka, v níž chybělo pouze několik posledních hráčů, kteří se k týmu po individuální přípravě připojí později. Po tradičním mítinku Bílí Tygři znovu oblékli hokejovou výstroj a po dvoutýdenní pauze vyjeli na led. I díky novince, kdy tým už v průběhu období suché přípravy pravidelně dojížděl na led do Nymburka či do pražských Strašnic, nedělal návrat na ledovou plochu Tygrům žádné problémy.

K současnému kádru se přidalo také několik momentálně již bývalých Bílých Tygrů. Brankáře Romana Willa a Marka Schwarze doplnil v brankovišti Vítek Vaněček, který si v sezoně 2014/15 odbyl v tygřím dresu svou extraligovou premiéru a v současnosti působí v zámoří na farmě Washingtonu Capitals. K obráncům se pro změnu připojil Filip Pyrochta, jenž je již v současnosti hráčem Nashvillu Predators.

Na úvod druhé fáze přípravy čekala hráče spíše lehčí tréninková jednotka, v níž nechyběla dovednostní či herní cvičení. Ani přesunem na led se však Tygři stále nevyhnou ani nabírání kondice a svalové hmoty. V tomto týdnu totiž ještě stále budou kombinovat led s přípravou na suchu. Hned po skončení pondělního tréninku na ploše Home Credit Areny tak řada Tygrů zamířila rovnou do posilovny.

Ve stejném duchu se ponese celý tento týden. Od pondělí 23. července už by se měl tým definitivně přesunout pouze na led a začne se chystat na první přípravný duel, který sehraje ve čtvrtek 26. července v Pardubicích. Ještě před ním se můžete těšit také na otevřený trénink, který se uskuteční v příštím týdnu. O jeho konkrétním termínu vás již brzy budeme informovat.

Mimochodem, od pondělí scházejí symbolicky přesně dva měsíce do prvního domácího utkání ročníku 2018/19. S přesunem Tygrů na led tak už můžeme pomalu začít odpočítávat čas do startu sezony.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!