
Havířovští strážníci učí ženy ubránit se útoku
Městská policie Havířov opět pořádá instruktážní kurzy sebeobrany pro ženy. První lekce se uskutečnila první říjnové úterý v tělocvičně na ZŠ F. Hrubína v Havířově-Podlesí. Téměř čtyřicet účastnic bude po dobu čtyř týdnů získávat potřebné vědomosti a dovednosti. „Účastnice se seznámí s hmaty a chvaty sebeobrany, s obrannými a ochrannými prostředky a se základy pravidel komunikace s útočníkem. Připravili jsme také další výuku s možností vyzkoušet si konkrétní situace. Díky dotaci Ministerstva vnitra, kterou se nám podařilo získat v loňském roce, se účastnice kurzu učí prakticky ubránit se instruktorovi, oblečenému v ochranném obleku Red man,“ informuje Monika Krpelíková z











