V písecké noclehárně je nově i denní centrum pro lidi bez domova

Dům čp. 450 v Sedláčkově ulici, který slouží jako noclehárna pro lidi bez domova, je po rekonstrukci téměř k nepoznání. Příležitostné útočiště nyní může poskytnout až devíti osobám, díky úpravám v přízemí je zajištěn i bezbariérový přístup pro lidi s pohybovým handicapem. „V těchto dnech byla dokončena druhá etapa rekonstrukce původně bytového domu, který byl ve značně zanedbaném stavu,“ říká Marcela Průšová, ředitelka Městského střediska sociálních služeb Písek. „Hlavním cílem projektu s názvem „Noclehárna, nízkoprahové denní centrum – komunitní sociální práce města Písek“ je zvýšit kvalitu a dostupnost služeb vedoucích k sociálnímu začlenění osob bez přístřeší ve městě Písku

Celý článek »

První vítězství si českolipské florbalistky zapsaly na domácím poli

První říjnovou sobotu se odehrál úvodní turnaj dorostenek. Hrálo se na domácí palubovce a děvčata čekaly dva zápasy – s Mostem a favoritem soutěže, Chomutovem. V prvním utkání s Mostem se vstoupilo do zápasu zodpovědně a holky během celého zápasu obdržely pouze jedinou branku, díky skvělé obraně a brankářce Dvořákové. I když byl úvod zápasu gólově poměrně vlažný, nakonec českolipské hráčky nastřílely soupeři sedm gólů a mohly slavit spolu s přeplněnou tribunou rodiči první vítězství sezóny. Druhé utkání s Chomutovem bylo již podle očekávání od začátku ve vysokém tempu. Naše hráčky hrály zodpovědně a po první třetině byl stav

Celý článek »

V kádru Blaníku proběhnou změny

Na hostování odcházejí dva mladí hráči. Naopak přichází posila do útoku. Dvacetiletý obránce Ondřej Pajk a o rok starší útočník Vincent Keszi odcházejí na hostování do 12.11.2018. Oba hráči budou nově nastupovat v týmu HC Draci Bílina. „Oba jsou to mladí hráči. Dostanou nyní herní prostor, který jim může být výrazně ku prospěchu“, uvedl ke změnám hlavní trenér a sportovní manažer Karel Mlejnek. Novým hráčem do útočných řad Baníku je pak Tomáš Vracovský z Plzně, který přichází na hostování, zatím do 11.11.2018. Urostlý útočník prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, a na svém kontě má i 25 extraligových startů za Plzeň

Celý článek »

Olomoucké volejblistky prohráli s maďarským Békéscsabai

Po porážce na palubovce slovinského Braniku Maribor nastoupily volejbalistky VK UP Olomouc ke svému druhému utkání v rámci letošního ročníku Středoevropské ligy MEVZA doma proti maďarskému celku Békéscsabai RSE. Souboj finalistů uplynulého ročníku MEVZA Cupu začal lépe hostující úřadující vítěz soutěže, který rychle vedl o čtyři body (3:7). Olomoučanky se sice ještě dotáhly (8:10), poté však úvodní dějství prakticky rozhodla šňůra servisů Maďarky Glemboczkiové (8:17); univerzita nakonec uhrála jen šestnáct bodů. Začátek druhé sady poslal střídavě do těsného vedení oba týmy, vysokoškolačky pak ale postupně navyšovaly svůj náskok (10:7, 16:10) a závěr setu již zcela ovládly – 25:14. Když

Celý článek »

Vychází zimní turistické noviny Kladského pomezí

Osmičková výročí se nevyhnula ani novému vydání turistických novin Kladského pomezí. Uvnitř čísla se dočtete také o nových atraktivitách našeho kraje, regionálních publikacích, osobnostech a nechybí, ani tradiční tipy kam na výlet. Letos si redaktoři se zimními novinami Kladského pomezí opravdu pospíšili. V našem regionu si totiž připomínáme několik osmičkových výročí a proběhnou taktéž akce s nimi spojené. Polická radnice již 300 let zdobí náměstí, Spící lev střeží místo krvavé bitvy u České Skalice 150 let a Jiráskovo divadlo v Hronově nabízí 90. sezónu svým divákům kulturní a společenské zážitky. Podzimní čas sice svádí k ohlédnutí, ale zimní noviny

Celý článek »

Litoměřice budují „mobilní úřad“ pro obyvatele menších měst a obcí

Jste z malé obce na Úštěcku nebo Štětsku, potřebujete vydat občanský průkaz a nechce se vám jet 20 kilometrů do Litoměřic, které tuto agendu vykonávají pro téměř čtyři desítky měst a obcí? Blýská se na lepší časy. Litoměřická radnice pro obyvatele měst Štětí, Úštěk a jejich spádové obce chystá novou službu „Mobilní úřad“. Jeho pracovníci přijedou do Štětí či Úštěku za vámi. A to možná již za několik měsíců. „Posunout služby občanům o krok dál – taková myšlenka stála u zrodu nového plánu, na kterém jsme v uplynulých dnech začali pracovat společně se zástupci měst Štětí a Úštěku. Úřad

Celý článek »

Hořická vytrvalkyně si střihla půlmaraton a splnila vysněný čas

Hradec Králové v minulých dnech hostil již tradiční běžecký půlmaraton. Závodníky zde čekala rovinatá asfaltová trať, která mnoha běžcům umožnila pokořit vlastní rekordy. Na trati tradiční říjnové akce nechyběla hořická vytrvalkyně Olga Košťálová, která zaběhla výborný čas a ve své kategorii obsadila deváté místo. „Na půlmaraton jsem se těšila už od své červencové registrace,“ usmívá se zkušená závodnice. PRŮBĚH ZÁVODU Prvních a posledních 5,5 km se běží ulicemi Malšovic, prostředních deset kilometrů je vedeno po bruslařských trasách v lese na Hradečnici. Po startovním výstřelu se na trasu vydalo přes 1000 natěšených běžců. „Předpověď sice původně slibovala ideální běžecké počasí

Celý článek »

Křižovatku U Zeleného stromu v Jablonci nad Nisou opět omezí úpravy zeleně

O víkendu začne závěrečná etapa úprav okružní křižovatky U Zeleného stromu. Zahradnické práce budou probíhat za částečného omezení dopravy na rušné křižovatce. Omezení jsou plánovaná do pondělního odpoledne. Do prstence kruhového objezdu přibudou přes dva tisíce sazenic různobarevných trvalek a keřů a také tři okrasné kvetoucí kultivary třešňových stromů. Další tisícovka sazenic trvalek a cibulovin nově poroste na okolních záhonech směrem ke křižovatce s Lidickou ulicí. Dalších 10 nových stromů poroste v travnatém svahu nad plochou sloužící jako provizorní parkoviště. Rostliny navrhla projektantka tak, aby na křižovatce stále část rostlin kvetla, řada z nich je okrasná i listem. Výška

Celý článek »

Hradecké lesy bojují se suchem, vybudují nádrže k zadržení vody

Stále méně srážek a v posledních letech prodlužující se období sucha negativně ovlivňují i vegetaci hradeckých lesů. Pro zlepšení situace a zadržení vody v krajině proto město společně se správcem svých lesů plánuje vybudovat tři retenční nádrže, které právě v době, kdy je srážek málo, pomohou udržet spodní vodu a okolní vodní toky na potřebné úrovni. Jedna nádrž vznikne v novohradeckých lesích nedaleko rybníka Biřička, dvě další budou u Bělečského rybníka. Předběžné náklady na stavbu těchto zásobníků vody se odhadují na 6,5 milionu korun bez DPH. Stavba retenční nádrže Káťa, která bude umístěna nad rybníkem Biřička, je v přípravě

Celý článek »

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Budovy A, D v dolním areálu a budova B v horním areálu Oblastní nemocnice Náchod, a. s., se dočkají další částečné rekonstrukce, která zajistí lepší využití stávajících prostor. Realizaci provede společnost CE-ING, s. r. o. Celková cena zakázky je více jak 14,3 milionu korun bez DPH. „Cílem rekonstrukce budov A, B a D náchodské nemocnice je především zlepšení využití stávajících prostor, což povede ke zvýšení komfortu pacientů i nemocničního personálu. Stavební práce by měly trvat osm měsíců,“ řekl náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví. Celkově se jedná o stavební práce v budovách A, B a D, konkrétně

Celý článek »

Kolínští Kozlové se utkají o první místo tabulky

O první místo jedou bojovat v sobotu kolínští hokejisté na led prvního Vrchlabí. Jsou za ním jen o jeden bod zpět. To je motivace veliká. Navíc Kolín v prvním mistrovském utkání s Vrchlabím prohrál, těsně o gól 0:1, a tak má co vracet. Svěřenci trenéra Martínka navíc vyhráli pět utkání v řadě a na vítězné vlně by se chtěli sklouznout i v Krkonoších. ,,Tvrdě jsme se připravovali, abychom z Vrchlabí jeli s veselou. Budeme hrát o první místo, chceme vyhrát,“ řekl před utkáním kolínský trenér Martínek. Kozlové vyhráli postupně nad Dvorem Králové (4:2), Letňany (4:2), Nymburkem (5:2), Jabloncem (4:2)

Celý článek »

Milan Petřík

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient