Písečtí Sršni napravili zaváhání z Vyšehradu a jasně přehráli Litoměřice

Ve třetím kole prvoligové soutěže přivítali Sršni tradičního rivala ze severu – Slavoj Litoměřice. Sršni – Slavoj Litoměřice 91:59 Rozhodčí: Ulrych, Perlík Diváků: 150 Dopravní komplikace na komunikacích spojujících sever s jihem republiky, neumožnily litoměřickým dorazit k utkání včas, nicméně jak domácí hráči, tak i diváci prokázali dávku trpělivosti a utkání mohlo začít, byť takřka s hodinovým zpožděním. Pozdní start zápasu svědčil spíše domácím. Ti na soupeře vlétli s obrovským apetitem a především zásluhou levačky Pavla Englického šli rychle do dvouciferného vedení – 17:6 v 5.minutě. Dlužno dodat, že v podobném duchu se nesl v podstatě celý průběh utkání.

Celý článek »

Futsalové derby vyznělo lépe pro Spartu

V televizním derby se hrál svižný, útočný futsal, oba týmy bojovaly o každý metr palubovky, o každý míč. Ve slávistické brance naskočil Jan Žežulka, protože Marka Karpiaka nepustilo do hry zranění kolene. Žežulka hned v úvodu zlikvidoval tři velice dobré šance domácích. V sešívaném dresu se také poprvé představil Radim Záruba, který se po jedné sezoně do klubu vrátil. Slávisté postupem času vyrovnali hru a vytvářeli si šance, ty největší měl Dodo, který se do dobrých pozic dostal v průběhu prvního poločasu hned čtyřikrát, ale ani jednou se mu míč do sítě dostat nepodařilo. To Sparta nakonec se štěstím

Celý článek »

Fotbalisté Viktorie Přerov zatím žádné závratné výsledky nepředvedli

Nestává se každý den, aby velice zkušený trenér Richard Švehlík, lodivod našeho divizního mužstva mužů, v hodnocení mistrovských zápasů snesl kritiku do svých hráčských řad. Bohužel ani výkony, ani výsledky nejsou k popukání a mnoho radosti neskýtá ani pohled na umístění na chvostu tabulky. Nicméně zající se počítají až po honu a házet flintu do žita po třetině soutěže by bylo předčasné. Matematika je dopředu dána a pokud nedojde ke změně, bude z naší skupiny divize sestupovat pouze jeden tým. Tudíž se dá vydedukovat, že každý bodík je zlatý pro konečný rezultát. A právě v sobotu 13. října, přijede

Celý článek »

V utkání dvou rozdílných poločasů fotbalisté Pardubic podlehli Jablonci

Pohárová cesta pro FK Pardubice pro tuto sezónu končí. Po skvělém prvním poločasu, po němž domácí vedli 1:0 díky Petráňově hlavičce z úvodu utkání, Jablonec po přestávce přidal a otočil skóre. Více než 1.200 diváků ale vidělo v příjemném slunečném počasí zajímavý duel. MOL cup – 3. kolo FK Pardubice – FK Jablonec 1:2 (1:0) Účastník Evropské ligy, který přijel do Pardubic bez pěti reprezentantů, rychle inkasoval. Pardubice, které rovněž nastoupily bez několika opor, se dostaly do vedení v 7. minutě, kdy po centru Čelůstky přesně hlavičkoval Petráň. Když si pak brankář Šmíd poradil se zakončením Sobola, mohli v

Celý článek »

Kulturní zážitek si odnesli diváci z divadelního představení v Přelouči

Pod záštitou Domova u fontány se v městském kině v Přelouči uskutečnilo originální divadelní představení Tři židle, jehož autoři se snažili divákům ukázat, jak se cítí člověk s Alzheimerovou chorobou. Zároveň zde ředitelka Domova u fontány Danuše Fomiczewová poděkovala svým zaměstnancům za to, že se Domovu podařilo v roce 2018 získat ocenění 5 hvězd v rámci certifikace Značka kvality. Na tuto událost a divadelní představení přijala pozvání celá řada významných hostů jako Jindřich Tauber, koordinátor politiky stárnutí za Pardubický kraj, Irena Burešová, starostka města Přelouč, Jozef Sabol, ředitel DSS Ametyst Tovarné, které je partnerským zařízením z Prešovského kraje, ale

Celý článek »

Aplikace PID lítačka nabízí pohodlnější cestování po Praze a Středočeském kraji

Nová aplikace Pražské integrované dopravy PID – Lítačka – nákup krátkodobých jízdenek pohodlně, rychle a nejlevněji. Pohodlně, rychle, nejlevněji nákup krátkodobých jízdenek pro veřejnou dopravu v rámci Pražské integrované dopravy. Nejrychlejší cestování Aplikace vyhledá dopravní spojení podle vaší polohy a doporučí nejlevnější jízdenku s platností 30 minut až 3 dny pro cestu veřejnou dopravou v rámci Pražské integrované dopravy (PID). Výhodou aplikace je schopnost pracovat s aktuálními informacemi o dopravě v rámci PID, a to včetně výluk a mimořádností. Máte jistotu, že aplikace vyhledala nejrychlejší možnou cestu. Zaplacení jízdenky probíhá pomocí nahrané platební karty nebo služby Masterpass, jízdenka je

Celý článek »

Muži Bosporu se potrápili na domácím hřišti

Muži Bosporu se protrápili k domácímu vítězství nad Vsetínem šťastnou trefou Františka Hanuse po teči v poslední minutě. Hosté přitom byli fotbalovější a nebezpečnější, naplno se ovšem projevilo, že Valaši jsou třetím nejhůře zakončujícím mužstvem soutěže. Bohumíňáci se tak posunuli na 6. místo tabulky. Začátek přitom vypadal nadějně. Střílený centr Františka Hanuse nenašel adresáta, v 5. minutě utíkal sám Mario Latocha, bohužel si vylámal zuby na brankáři Eliášovi. Vsetínští v ofenzívě bojovali dlouho sami se sebou, ovšem z první šance udeřili: ve 28. minutě ještě Jakub Švrčina vyboxoval pokus Stuchlíka, následný centr Naňáka však už proměnil hlavou Hořelica –

Celý článek »

Mateřská školka Zd.Buriana v Kopřivnici se stala školkou roku

Mateřská škola Zd. Buriana známá také jako Jeřabinka se může pyšnit titulem „Školka roku 2018“. Časopis Poradce ředitelky mateřské školy vyhlásil soutěž o Mateřskou školu roku 2018 s mottem: „Jsme jeden tým, jedna školka“. V soutěžním klání, do kterého se přihlásilo přes pět desítek zařízení z celé České republiky, získala kopřivnická MŠ Zd. Buriana první místo. „Odborná porota soutěže hodnotila prezentace realizovaných projektů dané školy, a to hned v několika oblastech,“ uvedla vedoucí učitelka MŠ Zd. Buriana Věra Hanzlíková a pokračovala: „Oblasti byly různorodé, týkaly se seznamování dětí se zdravou stravou, přípravy budoucích čtenářů, možností hrát si ve školce

Celý článek »

Atleti z Frýdku-Místku skvěle reprezentují své školy

Frýdeckomístečtí atleti se prosazují nejen na atletických závodech, ale také v závodech školních, kde bojují za své školy. V Krnově se konalo Krajské finále základních škol v přespolním běhu. Z okresu se do finále probojovala ve starších žácích ZŠ Pionýrů a družstvo této školy naprosto soutěž ovládlo. Základ týmu tvořili právě frýdečtí atleti. Jasně zvítězil Ondra Pavelek a druhý doběhl Vojta Pavelek. A protože i třetí a čtvrté místo patřilo opět žákům Základní školy z Frýdku-Místku, bylo z toho jasné vítězství a postup do republikového finále! To proběhne příští týden v Hradci Králové. Výborně si vedly atletky v mladších

Celý článek »

V Hodoníně ukončili další část rekonstrukce vozovky a chodníků

Po třech měsících skončila rekonstrukce komunikací v další části třídy Dukelských hrdinů v centru města, v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Palackého a Havlíčkova. Kromě nového profilu vozovky se obyvatelé této lokality dočkali nových chodníků a veřejného osvětlení. Stavební práce vyšly na necelých 6 milionů korun. Jedná se o část ulice dlouhou asi 120 metrů. Rekonstrukční práce zahrnovaly nový profil vozovky včetně předláždění žulovými kostkami, chodníky se zámkovou dlažbou po obou stranách ulice, úpravu parkovacích míst a ploch pro záhonky nebo zatravnění. Součástí stavebních prací bylo přeložení některých inženýrských sítí, jako jsou například vodovod, optické sítě či síť pro

Celý článek »

Město Hodonín představilo záměr Domu přírody v Bažantnici

Město představilo záměr Domu přírody v Bažantnici Záměr vytvořit z Centra ekologické výchovy v Bažantnici takzvaný Dům přírody představil 9. října Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR v Praze místostarosta města Ladislav Ambrozek. Dům přírody, který by mimo jiné nabízel návštěvníkům i krásy blízké přírody, by byl součástí připravovaného Lesoparku Dúbrava. Řídícímu výboru programu Dům přírody se záměr líbil a zahrnul jej do svých projektů. Město představilo záměr Domu přírody v Bažantnici Záměr vytvořit z Centra ekologické výchovy v Bažantnici takzvaný Dům přírody představil 9. října Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR v Praze místostarosta města Ladislav Ambrozek. Dům

Celý článek »

Pracovníci magistrátu Frýdek-Místek se zapojí do potravinové sbírky

U příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který připadá na 17. října, se ve Frýdku-Místku uskuteční Dny proti chudobě. Konat se budou od 15. do 17. října v různých lokalitách města. Pořádá je Slezská diakonie ve spolupráci s Adrou, Armádou spásy, Modrým křížem a Českým červeným křížem za podpory statutárního města Frýdek-Místek. „Chudoba je spojována s nedostatkem peněz, potravin, pitné vody i se špatnou situací s bydlením a už dávno není problémem jen zemí třetího světa, ale zasahuje i vyspělé evropské země. U nás neohrožuje člověka na životě, nicméně její dopady můžeme vysledovat i ve Frýdku-Místku, a to například

Celý článek »

Milan Petřík

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient