​Město Kolín nabízí adventní stánky k pronájmu

Do začátku adventu sice ještě zbývají dva měsíce, ale přípravy pro realizaci oblíbených adventních trhů už začínají. V této souvislosti město Kolín nabízí k pronájmu dva dřevěné uzamykatelné stánky o velikosti 200x150x250 cm. Pro případné zájemce to znamená možnost prodávat svůj sortiment v bezprostřední blízkosti vánočního stromu na Karlově náměstí. Stánky je možno pronajmout po týdnech od 2. 12. 2018 do 6. 1. 2019 za cenu 500 Kč včetně DPH za týden. Pronájem na celé období adventu činí 2 000 Kč. Bližší informace poskytne Odbor školství, kultury a sportu. Převzato ODTUD

Celý článek »

Karviná porazila Táborsko 2:0 a postoupila

Ani ve druhém pohárovém zápase v této sezóně Karvinští neinkasovali. Ovšem na postup se nadřeli víc než v předchozím utkání v Líšni. Druholigový soupeř vzdoroval, ale domácí tým potvrdil ve druhé půli roli favorita. MFK Karviná – FC MAS Táborsko 2:0 (0:0) Branky: 47. Panák, 64. Ba Loua ŽK: Ramirez, Čolić – Šandera, Musiol Rozhodčí: Machálek MFK Karviná: Pastornický – Čolić, Panák, Krivák, Moravec – Janečka (76. Dramé), Smrž – Guba (73. Letić), Budínský, Tusjak (62. Ba Loua) – Ramirez. Počet diváků: 1450 Komentář k zápasu Domácí celek nastoupil do pohárového utkání proti druholigovému soupeři v obměněné sestavě, ovšem

Celý článek »

Blackout ochromil část Bohumína, stavbaři překopli kabel

Skoro dvouhodinový blackout ochromil dnes krátce po poledni (čtvrtek 11. října) část Bohumína. Bez elektřiny se ocitla například podstatná část centra Nového Bohumína. Havárii způsobila stavební firma, jejíž dělníci překopli kabel vysokého napětí. K výpadku elektrického proudu došlo přibližně ve 12:15 hodin, o chvíli později se dodávka na pár vteřin obnovila, aby nakonec elektřina přestala proudit zcela. „Část Bohumína se ocitla bez elektřiny na necelé dvě hodiny. Příčinou havárie byl překopnutý kabel vysokého napětí při pracích prováděných stavební firmou. Náš zásahový tým ihned po nahlášení nehody vyjel na místo, dodávka elektřiny byla obnovena kolem 14. hodiny,“ uvedl mluvčí ČEZ

Celý článek »

Bruntálští se dohodli na koalici

V Bruntále je dohodnuta koalice, která povede město v nadcházejícím čtyřletém období. Složení rady a vedení města ještě musí stvrdit zastupitelstvo, které se sejde na ustavujícím zasedání s největší pravděpodobností v úterý 30. října. V návaznosti na volební výsledky a zisk mandátů v zastupitelstvu se na povolební spolupráci dohodly čtyři subjekty, které tvořily koalici už v uplynulém období: sdružení BRUNTÁL 2018 (v minulém období BRUNTÁL 2014), hnutí ANO 2011, PROZMĚNU a ČSSD. Na základě dohody má ve funkci starosty pokračovat Ing. Petr Rys, MBA, lídr BRUNTÁL 2018. V čele radnice stál uplynulých osm let, předtím byl místostarostou. Jeho zástupci

Celý článek »

Radiologické oddělení Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájilo provoz

Multidetektorovým celotělovým CT skenerem nejvyšší kategorie – Aquilion ONE GENESIS od firmy Canon – nově disponuje Radiologické oddělení Nemocnice České Budějovice. Provoz přístroje byl slavnostně zahájen ve středu 10. října ve 14 hodin za přítomnosti člena představenstva Nemocnice České Budějovice Jaroslava Nováka, ředitele Kardiocentra Ladislava Pešla a náměstka hejtmanky Jihočeského kraje Jaromíra Nováka. „Celková cena CT včetně diagnostické stanice a příslušenství byla necelých 31 milionů korun. Přístroj byl pořízen v rámci projektu iROP Modernizace a obnova přístrojové techniky pro poskytování Návazné péče, který je z 85 procent financován z iROP a z 15 procent Jihočeským krajem,“ vyčísluje Jaroslav Novák.

Celý článek »

Liberecký tunel projde tradiční podzimní údržbou, řidiče čeká omezení

V libereckém tunelu na silnici I/35 ve směru na Prahu a na Děčín dojde ve dnech 19. až 22. října k omezení provozu. Důvodem je pravidelná podzimní údržba. Doprava pro oba směry bude vždy převedena do druhého tubusu tunelu. Denně tudy projede 47.410 vozidel. V současné době se již zpracovává projekt na kompletní rekonstrukci. „Během čtyř dní bude provedeno čištění, mytí a sanace betonových konstrukcí, u kterých vlivem výfukových zplodin dochází ke korozi betonu. Dojde také k údržbě osvětlení,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje Jan Čáp. Práce budou probíhat po částech. Doprava pro oba směry bude

Celý článek »

Peníze z kraje pomohly zlepšit prostředí ve speciální škole v Litomyšli

Investiční akce Pardubického kraje v oblasti školství se netýkají pouze mnohamilionových investic a velkých škol. Do Speciální základní školy v Litomyšli chodí padesát dětí, takže se dá říci, že se jedná o školu rodinného typu. Ty se mohou těšit z nově vymalovaných tříd a hlavně nového osvětlení. Pardubický kraj, který je zřizovatelem školy, investoval do těchto oprav 700 tisíc. Školní budova byla původně přístavbou gymnázia. Vedení školy prostory postupně přizpůsobuje požadavkům speciální výuky. V nynější se tak podařilo vyměnit kompletní zastaralé zářivkové osvětlení, které nebylo ideální ani pro zrak ani spotřebu energií. Výmalba kromě hezčího prostředí navíc znamená pro

Celý článek »

Ve Zlíně se hovořilo o úpravě rizikových míst na silnicích

Zahájit diskuzi vedoucí k návrhům a následné realizaci konkrétních opatření pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve Zlínském kraji – to bylo mimo jiné cílem Dopravní konference s BESIPEM & Fondem zábrany škod, jejíž šestý ročník hostilo ve středu 10. října Kongresové centrum Zlín. Mezi odborníky zabývající se problematikou bezpečnosti silničního provozu byl také náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy, který nad konáním konference převzal záštitu. „Na konferenci zazněly návrhy na úpravu celkem tří rizikových míst ve Zlínském kraji, na nichž často dochází k dopravním nehodám. Jde o úsek silnice II/150 u Poličné, křižovatku na silnici II/495 ve

Celý článek »

Gepardí bratři Tomas a Toulous budou od víkendu blíže návštěvníkům v ZOO Dvůr Králové

V pěší části safari parku budou k vidění dvouletí bratři Thomas a Toulous, kteří byli od svého příjezdu v únoru 2018 umístěni v zázemí zahrady. Ve výběhu v návštěvnické části vystřídají samici Darili. Stěhování proběhlo v úterý 9.10.2018 odpoledne a trvalo pouhou hodinu. „V chovu gepardů je pro úspěšné rozmnožování potřeba zajistit, aby před spojením samce se samicí byli oba jedinci umístěni v rámci zahrady co nejdál od sebe. Na konci příštího roku plánujeme jednoho z těchto samců spojit s mladou samicí Spirit Nameri, která v současné době obývá chovné centrum gepardů nacházející se právě v zázemí nedaleko od

Celý článek »

V mostecké nemocnici se sešli specialisté z oborů neurologie a neurochirurgie

Krajský neurologicko – neurochirurgický seminář uspořádaly ve středu 3. října 2018 Neurologické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., a Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Odbornými garanty akce, která se uskutečnila v Modrém salonku nemocnice v Mostě, a zúčastnilo se jí 55 zájemců z řad lékařů a sester, byli MUDr. Stanislav Slavík, MBA, primář mosteckého neurologického oddělení a přednosta neurochirurgické kliniky ústecké Masarykovy nemocnice prof. MUDr. Martin Sameš, CSc. „Wake up stroke“, „Limbická encefalitis“

Celý článek »

Světový den zraku přilákal do Uherskohradištské nemocnice na preventivní vyšetření více než sto zájemců

Druhý říjnový čtvrtek patří po celém světě prevenci očních chorob. Ke Světovému dni zraku se už po čtvrté připojila také Uherskohradišťská nemocnice. Odborníci lidem nabídli celou škálu vyšetření a odborných konzultací. Nabídky v letošním roce využilo 110 zájemců. „Světový den zraku je na prvním místě snahou přilákat veřejnost k preventivnímu vyšetření. Většinou totiž lidé k očnímu lékaři zamíří, až už mají nějaký problém. A to už bývá často na nápravu pozdě,“ říká Magdalena Dospělová, primářka Očního oddělení Uherskohradišťské nemocnice. V průběhu čtvrtečního dopoledne a brzkého odpoledne se na ambulancích očního oddělení vystřídaly desítky zájemců, kteří si mohli nechat změřit

Celý článek »

Muž v Přerově se agresivním chováním dožadoval dalšího piva

V podvečerních hodinách požádala strážníky o zákrok obsluha restaurace, která uvedla, že je v provozovně agresivní zákazník, který ničí vybavení. Na místo byla ihned vyslána motohlídka, která zjistila muže, jenž se domáhal dalšího piva. Svou touhu po pěnivém moku projevoval velmi agresivně a arogantně, přičemž na důraz svého požadavku rozbil dvě pivní sklenice. Přítomnost uniforem ho téměř okamžitě zklidnila a začal se kát. Místo dalšího piva tak uhradil vzniklou škodu a za nepřístojné chování navíc pokutu. Návštěva restaurace ho tak stála mnohem víc, než plánoval. Převzato ODTUD

Celý článek »

Milan Petřík

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient