
Letošní prostějovský vánoční strom vyrostl ve Vrahovicích
Centrum města ve vánoční čas ozdobí douglaska tisolistá. Rada města Prostějova schválila bezúplatné nabytí movité věci – stromu (douglasky tisolisté), jako daru od manželů z Vrahovic. „Vždy preferujeme smrk o výšce asi kolem dvaceti metrů, který by byl rovně rostlý a měl všechny větve rovnoměrné do všech stran tak, aby byl ozdobou a součástí vánoční výzdoby náměstí. Výška stromu se pak přímo na místě upravuje, aby byla zajištěna bezpečnost. Tentokrát jsme vybírali asi z pětice nabídek,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Loňská vánoční dominanta, dvanáctimetrový stříbrný smrk, vyrostla v Brodku u Konice. Strom z Vrahovic byl na základě posouzení











