
Úložiště radioaktivního odpadu otevře své brány veřejnosti
Úložiště radioaktivního odpadu Richard znovu otevře na jeden den své brány veřejnosti. V sobotu 8. září se zde uskuteční den otevřených dveří. Registrace zájemců právě byla zahájena. Před rokem, kdy byl Richard zpřístupněn poprvé po více než 50 letech, se strhl o prohlídku obrovský zájem a úložiště si prohlédla více než stovka návštěvníků. Proto nyní přichází město ve spolupráci se Správou úložišť radioaktivního odpadu (SÚRAO) s další možností se přesvědčit, jak bezpečně je zde odpad ukládán. Zájemci budou moci 8. září v průběhu celého dne od 9:00 hod do 16:00 navštívit povrchový areál a získat cenné informace například o











