Úložiště radioaktivního odpadu otevře své brány veřejnosti

Úložiště radioaktivního odpadu Richard znovu otevře na jeden den své brány veřejnosti. V sobotu 8. září se zde uskuteční den otevřených dveří. Registrace zájemců právě byla zahájena. Před rokem, kdy byl Richard zpřístupněn poprvé po více než 50 letech, se strhl o prohlídku obrovský zájem a úložiště si prohlédla více než stovka návštěvníků. Proto nyní přichází město ve spolupráci se Správou úložišť radioaktivního odpadu (SÚRAO) s další možností se přesvědčit, jak bezpečně je zde odpad ukládán. Zájemci budou moci 8. září v průběhu celého dne od 9:00 hod do 16:00 navštívit povrchový areál a získat cenné informace například o

Celý článek »

U letních dopravních staveb zintenzivní zlínská radnice dohled i komunikaci se zhotoviteli

Zvýšená pozornost na tuto stavbu a častější komunikace se stavebníky a to i mimo kontrolní dny. Taková je reakce města na petici, kterou v těchto dnech podepisují někteří obyvatelé z ulic Klabalská, Pasecká, či Česká, kde probíhají náročné stavební práce. Podle iniciátorů petice neprobíhají práce tak rychle, jak by dle jejich názoru mohly. „Včera jsem se byl na místě osobně podívat. Byl jsem seznámen s postupem prací, který je u takových dopravních staveb obdobný. Nejdříve se dělají výkopy a pokládky inženýrské sítě, poté následují vlastní stavební práce. Proto to možná na první pohled vypadá, že stavební práce nepostupují takovým

Celý článek »

V třebíčské nemocnici probíhají rozsáhlé rekonstrukce

Další budovy komplexu pavilonu chirurgických oborů v areálu Nemocnice Třebíč jsou těsně před dokončením. Předpokládané spuštění provozu zrekonstruované budovy G (bývalá porodnice) je naplánován na 1. října letošního roku. Do této budovy se nastěhuje dialýza, léčebna dlouhodobě nemocných, nový obor jednodenní chirurgie a bude zde i zázemí pro zdravotnický personál z budovy C, G a R. „Poslední týden v srpnu bude do těchto prostor dodané vybavení a nábytek, ve druhé polovině září nás čeká kolaudace,“ upřesňuje ředitelka nemocnice Eva Tomášová. Veřejnost si prohlédne zrekonstruovanou budovu G při dnu otevřených dveří, který se uskuteční v sobotu 8. září. Práce na

Celý článek »

V zateplených domech se snížila spotřeba tepla až o polovinu

Nový Jičín zatepluje další městské budovy a využívá k tomu příspěvky z fondů Evropské unie. Aktuálně se pracuje na nové fasádě, výměně oken a dveří ve školní družině v Jiráskově ulici a v azylovém domě pro matky s dětmi ve Straníku. V průběhu srpna bude zahájena revitalizace panelových domů číslo 3 a 4 v Luční ulici. Zmíněné stavební úpravy přijdou na více než 20 milionů korun, téměř polovinu nákladů pokryjí dotace. Město už také získalo z EU 7 milionů korun na zateplení mateřské školy Jubilejní a bytového domu na Revoluční ulici 36. Oba projekty se budou realizovat v příštím

Celý článek »

Na Pivních slavnostech uhasilo žízeň 4 tisíce návštěvníků

Přes 4 tisíce milovníků zlatého moku a hudby, 26 pivovarů a hektolitry načepovaného piva. Takové byly letošní Pivní slavnosti v Litoměřicích, které organizují Městská kulturní zařízení. Návštěvníci včera zaplnili Mírové náměstí, aby si pochutnali na ovocných, ochucených, svrchně či spodně kvašených, pšeničných pivech, ležácích a ostatní pivních specialitách a potěšili se kulturním programem. Letos poprvé bylo pivo čepováno do vratných zálohovaných kelímků. „Hosté i pivovarníci vratné pohárky přijali kladně. Výrazně se snížilo množství vyprodukovaného odpadu, a to přibližně až o tři čtvrtiny,“ informovala ředitelka MKZ Věra Kmoníčková. Počasí přálo a nic nebránilo, aby se prostor slavností, který byl letos

Celý článek »

V centru Náchoda zahájili výstavbu významného dopravního propojení

Jednou z největších investic v letošním roce v Náchodě bude právě v tomto týdnu zahájená stavba propojení komunikací v ulicích Janáčkova a Poštovní a související vybudování viaduktu pod železniční tratí. „Jde o stavbu navazující na investici státu prostřednictvím Správy železniční a dopravní cesty, která v těchto místech (místním známé jako „u Skály“) vybuduje nový tunel, který bude sloužit pro automobilovou dopravu i pro pěší a cyklisty,“ upřesnil místostarosta ing. Jan Čtvrtečka. V centru města vznikne díky stavbě nové místní komunikace, jejímž investorem je město Náchod, významné nové propojení ulic. Začátek komunikace bude v místě stávající křižovatky ulic Parkány a

Celý článek »

Městská policie v Mostě vylepšuje vybavení strážníků. Každá hlídka bude mít na uniformě minikameru

Městská policie Most pořídila z dotace Ústeckého kraje 16 nových minikamer. Od srpna tak bude každá hlídka mosteckých strážníků vybavena minikamerou. Záznam z minikamer pomáhá jako důkazní materiál při řešení přestupků i trestných činů. Minikamery strážníci zapínají před zahájením projednávání přestupku. Kromě důkazního materiálu pro Policii ČR nebo správní orgány pomohou kamery profesionálnějšímu jednání strážníků, ale i slušnějšímu jednání občanů. “Máme s minikamerami již své zkušenosti a víme, že když strážník upozorní přestupce, že bude průběh projednávání přestupku nahráván, změní své chování a mírní agresivitu. Také na záznamech kontrolujeme, zda strážníci jednali profesionálně. Chceme tím zkvalitnit naše služby pro

Celý článek »

Rekonstrukce dalšího pomníku vyšla Frenštát pod Radhoštěm na 440 tisíc korun

V červenci 2018 byla dokončena oprava pomníku Dr. Jandy, který byl postaven v roce 1906 Okrašlovacím spolkem a je věnován frenštátskému lékaři Josefu Jandovi za jeho zásluhy o rodné město. Autorem památníku je Jan Knebl, významný český malíř a sochař. Pomník, který se nachází v Jandově stromořadí ve Frenštátě pod Radhoštěm, byl v roce 2010 vážně poškozen vandaly a opraven pouze částečně. Cílem stávající opravy bylo navrátit pomník do podoby před poškozením, restaurovat a konzervovat jej. Celkové náklady dosáhly výše 440 tisíc korun. „Bylo provedeno očištění a konzervování zachovaných částí pomníku a bronzového medailonu, obnoveny a retušovány nápisy a

Celý článek »

Městský úřad Hlučín vede od začátku srpna nový tajemník Petr Čegan

Nový tajemník nastoupil v srpnu do čela Městského úřadu Hlučín. Devětadvacetiletý právník Petr Čegan pracoval bezmála dva roky jako právník Městského obvodu Ostrava – Poruba, kam nastoupil ze soukromé sféry. Do Hlučína míří za novou výzvou a také tak trochu jako domů. „Jako advokátní koncipient u advokátní kanceláře jsem cítil potřebu posunout se někam dál. Proto jsem se před dvěma lety přihlásil do výběrového řízení na pozici právníka Městského obvodu Poruba a uspěl jsem. Vedly mě k tomu ale také rodinné důvody. Sice jsem se v soukromé sféře hodně naučil, ale neměl jsem vůbec čas věnovat se dceři Emmě

Celý článek »

Navštivte proslulé pelhřimovské krematorium a zbavte se starostí

Máte problém, bolístku či starosti? Všech neduhů je možné se zbavit díky fiktivnímu krematoriu, které bylo ve středu 8. srpna v Pelhřimově slavnostně odhaleno pro veřejnost za účasti starosty města Pelhřimova Františka Kučery a hlavních iniciátorů Miroslava Šimona, starosty Spolku přátel hasičských hudeb ČR a Vlastimila Studeného z generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Provizorní krematorium, které bylo vyrobeno ze dřeva, stojí denně před Turistickým a informačním centrem na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Nebude zde stát dlouho, protože v sobotu 25. srpna v devět hodin večer jej totiž hasiči v rámci 18. ročníku celostátního hasičského festivalu dechových hudeb a

Celý článek »

V písecké Sladovně se z jednorázového kelímku nenapijete

Písecká Sladovna je největší dětskou galerií v Čechách, její návštěvnost přesáhla v roce 2017 hranici 50 tisíc návštěvníků. V rámci zajišťování jejich komfortu jsou na chodbách rozlehlé budovy instalovány barely s pitnou vodou, které dětem i dospělým nabízejí možnost osvěžit se při pobytu ve výstavách, jež se mnohdy může protáhnout na několik hodin či celý den. Ruku v ruce s touto službou, kterou Sladovna poskytuje zdarma, jde však i nezanedbatelná spotřeba jednorázových plastových kelímků, jež byly návštěvníkům také k dispozici. Stoupající obliba galerie zapříčiňuje vyšší spotřebu plastů na jedno použití, což se vedení galerie rozhodlo změnit. „Když jsme se

Celý článek »

„Dost bylo plastu,“ hlásí město Litoměřice

Celosvětová produkce plastů je od 60. let 20. století dvacetkrát vyšší. Litoměřice se nechtějí topit v plastovém smetí. Udělaly proto další krok na cestě vedoucí ke snižování umělohmotného odpadu. Jako první město v republice se připojuje do kampaně Ministerstva životního prostředí „#dostbyloplastu“. Tento krok dnes schválili litoměřičtí radní. Litoměřičtí cítí, že je třeba změnit myšlení lidí a začít chtějí u sebe. Již na jaře město vyhlásilo boj proti igelitovým taškám tím, že je postupně nahrazuje látkovými. První akcí, při níž využije vratné zálohované kelímky, se stanou již tuto sobotu Pivní slavnosti. Postupně se přidají i další organizátoři akcí, včetně

Celý článek »

Kateřina Linhartová

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient