
Porota bude vybírat vítězný návrh na revitalizaci Masarykova náměstí
Architektonické soutěže na revitalizaci náměstí se účastní 12 odborných týmů. Do soutěže Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě bylo odevzdáno 12 návrhů od stejného počtu architektonických týmů. Přihlášky do soutěže bylo možné posílat od konce května do začátku srpna. Porota vybere vítěze a další oceněné v září, do té doby musí magistrátní odbor rozvoje města zkontrolovat formální správnost návrhů. „Soutěž probíhá anonymně, identita účastníků není známa ani porotcům. Autoři všech návrhů jsou odtajněni až po vyhodnocení, v anonymní soutěži je tak zajištěna nestrannost hodnocení návrhů,“ vysvětlila Tereza Kafková z městského odboru rozvoje města, koordinátorka projektu revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě.











