Search
Close this search box.

Zvládne to Sparta i bez kiksů?

Ostrava – Opava (pá – 18:00) – 18. kolo první fotbalové ligy dnes zahájí velmi sledované moravskoslezské derby. Opavě se povedlo po několika měsících vyhrát a to i díky příchodu nového trenéra Jiřího Balcárka. Ostravské výkony jsou nevyrovnané, přesto se Baník nadále drží v první šestce. “Rozhodně od Opavy čekám bojovný výkon na hranici možností. Nezůstaneme ale pozadu a bude to pro plný stadion dobrý fotbal, derby, které je tady jednou za rok. Vyhráli jsme u nich a věříme, že vyhrajeme i doma,” doufá Bohumil Páník, trenér Ostravy.

Zlín – Slovácko (so – 14:30) – Hráči Slovácka se trochu zasekli. Z posledních tří zápasů získali dva body. Přesto se stále drží v dosahu předních týmů. Vždyť ze sedmého místa ztrácí na třetí flek pouhé tři body. To Zlín je čtvrtý odzadu a jen s nostalgií vzpomíná na druhý letní měsíc, kdy ševci třikrát vyhráli. „Pro oba týmy to bude speciální už jenom díky vzdálenosti obou týmů. My jsme navíc poslední duel nezvládli výsledkově i výkonově. Nyní máme další šanci to napravit právě v derby, uvést se před vlastními diváky a získat body, které potřebujeme. Moc neinkasují, v obraně pracují velmi dobře, takže je těžké se tam dostat, následně na to mají dobrý přechod do útočné fáze. Navíc je potřeba si dát pozor na jejich rychlé kraje, ať už je to Petržela nebo Navrátil. V útoku je pak velmi nebezpečný Zajíc, stejně jako Šašinka,“ říká zlínský kouč Jan Kameník.

Olomouc – Liberec (so – 14:30) – Na Hané řeší potíže. S trenérem Radoslavem Látalem má problémy záložník Václav Pilař, který byl dokonce za kritiku kouče přeřazen do béčka. Bývalému reprezentantovi se nelíbilo, že trenér Látal na tiskové konferenci po sobotním zápase se Slavií prohlásil, že Pilař nehrál kvůli zranění, což podle hráče nebyla pravda. Něco pdobného hrozilo i u brankáře Miloše Buchty, tento „případ“ se však nakonec vyřešil, o čemž svědčí gólmanovo vyjádření: „Na základě mého momentálního zdravotního stavu musím konstatovat, že zdánlivě lehké zranění, které jsem měl před utkáním s SK Slavií Praha, se po vyšetření na magnetické rezonanci ukázalo jako vážnější. Proto musím uznat, že rozhodnutí trenéra a realizačního týmu nenominovat mě na utkání se Slavií, bylo oprávněné. V době mého prohlášení jsem si nechtěl připustit, že zdravotní problémy, které jsem pociťoval, jsou většího rázu. Chtěl jsem trénovat a být týmu k dispozici. Přiznávám, že mé vyjádření bylo unáhlené a omlouvám se za něj.“

Příbram – Sparta (so – 17:00) – Na Letné je naprosto jisté, co si budou přát k Ježíšku – už žádné kiksy obránců… Ale ještě by na Spartě byli radši, kdyby se herních přehmatů defenzivní hráči vyvarovali už teď v sobotu v Příbrami.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient