Zvěř u silnic zaskočila další čtyři řidiče na Vyškovsku

O tom, že lesní zvěř může nečekaně vběhnout do jízdní dráhy nejen v noci, se v posledních dnech přesvědčili další čtyři řidiči. Včera to bylo na silnici mezi Rousínovem a Habrovany. Krátce po třetí hodině vběhl pod kola volkswagenu srnec. V neděli kolem poledne zkřížila cestu dalšímu šoférovi srna. K nehodě došlo mezi obcemi Kozlany a Milonice. Obě zvířata na místě uhynula a byla předána zástupci místně příslušného mysliveckého spolku. V průběhu dnešního dne zaskočila srna i řidičku u Bohdalic a šoféra směřujícího ze Lhoty na Vyškov. Škody na vozidlech dosahují desítek tisíc korun.

I když se jedná vždy o nečekanou situaci, je dobré tuto situaci předvídat zvláště v blízkosti lesních úseků a přizpůsobit tomu rychlost jízdy.

Pokud srazíte zvěř a ta je zraněná nebo usmrcená a váš vůz je poškozený, kontaktujte Policii ČR. S poraněnou ani usmrcenou zvěří nemanipulujte.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient