Zvěř u silnic zaskočila další čtyři řidiče na Vyškovsku

O tom, že lesní zvěř může nečekaně vběhnout do jízdní dráhy nejen v noci, se v posledních dnech přesvědčili další čtyři řidiči. Včera to bylo na silnici mezi Rousínovem a Habrovany. Krátce po třetí hodině vběhl pod kola volkswagenu srnec. V neděli kolem poledne zkřížila cestu dalšímu šoférovi srna. K nehodě došlo mezi obcemi Kozlany a Milonice. Obě zvířata na místě uhynula a byla předána zástupci místně příslušného mysliveckého spolku. V průběhu dnešního dne zaskočila srna i řidičku u Bohdalic a šoféra směřujícího ze Lhoty na Vyškov. Škody na vozidlech dosahují desítek tisíc korun.

I když se jedná vždy o nečekanou situaci, je dobré tuto situaci předvídat zvláště v blízkosti lesních úseků a přizpůsobit tomu rychlost jízdy.

Pokud srazíte zvěř a ta je zraněná nebo usmrcená a váš vůz je poškozený, kontaktujte Policii ČR. S poraněnou ani usmrcenou zvěří nemanipulujte.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.