Zubři vrátili Benátkám porážku, brankář Klimeš má druhou nulu

K bojovnému výkonu přidali i góly a po třízápasové odmlce berou všechny body. Přerovští hokejisté si doma poradili s Benátkami nad Jizerou. Liberecké farmě zcela oplatili výsledek ze 17. října, Středočeši tehdy porazili Zubry právě 4:0. Tři ze čtyř tref Hanáků zařídili útočníci, gólman Lukáš Klimeš nepropustil ani jednu z 25 střel a připsal si druhé čisté konto v sezoně.

Už ve čtvrté minutě se Zubrům naskytla možnost zahrát si v početní převaze. Hosté si ale s oslabením poradili bezproblémově, a tak se na první větší šanci muselo ještě počkat. Procházka ležícího Paříka v 8. minutě nepřekonal, o chvíli později si ale vlastní akci založil Marek Sikora. Najížděje z pravého křídla nejprve vyslal prudkou ránu, kterou se pokoušeli bez úspěchu dorážet jeho kolegové Doležal s Pšurným. Z druhé vlny si střelec s číslem 8 dojel pro kotouč před bránu a zavěsil pod víko. Zubři měli po zbytek třetiny značnou převahu, množství šancí včetně dvou přesilovek ale nic dalšího nepřineslo.

Tak, jak si brankář Klimeš v první třetině mnoho nezachytal, celkově měl ve druhém dějství už práce více. Nejprve se ale přesně v čase 22:00 gólově prosadil Tomáš Sýkora. Situaci předcházela střela Moučky z mezikruží, kterou Pařík vyrazil. Puk se poté dostal až na modrou čáru k Tomimu, jehož nahození po teči domácího kapitána rozvlnilo síťku Benátek podruhé. Větší aktivita Přerova už tak znatelná nebyla, hra naopak přinesla větší množství nepřesností a chyb. Zubři ubránili oslabení, s čímž nic nesvedly ani tři střely Havlína od modré čáry.

Do třetího dějství si tak Zubři přenesli dvoubrankové vedení, které už ve 44. minutě navyšovali zásluhou Tomáše Doležala. Pšurný nabral rychlost za bránou, odkud právě volnému Doležalovi přihrál před bránu soupeře. Už za čtyři minuty Hanáci slavili znovu. Skvělou práci odvedl Hejcman, který pohybem za bránou soupeře rozhýbal obranné články, mezi nimiž našel skulinku pro Martina Novotného, který z prvního doteku zavěsil pod horní tyč. Tempo hry bylo rázem úplně jiné, Benátečtí dokonce rozezvonili tyč, vniveč však přišlo i pětiminutové vyloučení Moučky. Hosté se nakonec nezmohli na jedinou branku, Přerov jim oplatil porážku z prvního duelu totožným poměrem a zaslouženě bere všechny body.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Musím pochválit celé mužstvo. Podali jsme disciplinovaný výkon a za vítězstvím si šli. Vyjma pasáže v druhé třetině, kdy soupeř hodně otevřel hru a měl nějaké nebezpečné situace, jsme utkání zvládli. I když se nad Benátkami vyhrává těžko, což dokazují v posledních zápasech, povedlo se nám to. Nyní se můžeme chystat na Jihlavu.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Věděli jsme, že Přerov není v poslední době v moc velké pohodě a já si myslím, že náš mladý tým, dnes s dvanácti juniory, odvedl velice slušný výkon. Myslím si, že utkání bylo bojovné. Trošku nás mrzí ten třetí gól. Myslím si, že právě ten utkání zlomil na stranu domácích. Oni už se poté uklidnili a přidali čtvrtý gól. Ale do toho stavu 2:0 jsme byli pořád ve hře a měli i nějaké příležitosti. Je škoda, že jsme nedokázali vstřelit branku, tím bychom domácí trochu znejistili a logicky se takto bez gólu zápas vyhrát nedá. Myslím si, že se tady nemáme za co stydět. Byl to bojovný a poctivý výkon.

HC ZUBR Přerov – HC Benátky nad Jizerou 4:0

Branky a nahrávky: 10. Sikora (Pšurný, Doležal), 22. Sýkora (Tomi, Čáp), 44. Doležal (Pšurný, Sikora), 48. Novotný (Hejcman, Goiš). Rozhodčí: Obadal, Veselý – Lukš, Bubela. Vyloučení: 2:5, navíc Moučka (5 minut + do utkání), Špaček (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1532. Střely na branku: 32:25. Zblokované střely: 7:12. Vhazování: 39:23. Průběh utkání: 4:0.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Novotný, Zbořil, Pala, Černý, Malina, Čáp – Doležal, Pšurný, Sikora – Procházka, Hejcman, Goiš – Moučka, Sýkora, Tomi – Mašín, M. Kratochvil, Š. Kratochvil.
HC Benátky nad Jizerou: Pařík – Kunst, Kolmann, Maier, Havlín, Žůrek, Niko, Aubrecht – Teplý, Šír, Průžek – Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, Burda, Čech – Cikhart, Žemba.