Zubři se utkají ve středu s třetími Budějovicemi

(Aktualizováno před )

Po více než měsíci dovezli přerovští hokejisté vítězství z venkovního ledu, když Slavii udolali těsným výsledkem 3:2. Mezitím však Chance liga dále pokročila a v pondělí nabídla 33. kolo, jehož se Zubři vlivem lichého počtu účastníků soutěže aktivně neúčastnili. Po zápase v Praze teď budou muset hájit svou vlastní tvrz a to proti třetímu celku tabulky, jímž jsou České Budějovice. Utkání začíná v 18 hodin.

Středa dá v MEO Aréně prostor osmým Zubrům v duelu s aspiranty na postup z Českých Budějovic. Mužstvu tamního Motoru šéfuje dvojnásobný mistr světa Václav Prospal, jenž má po ruce Aleše Tottera. Jejich svěřenci dali dohromady už 59 bodů a šest z nich získali v předešlých střetech s Přerovany. Uštědřili jim první porážku sezony 1:3 v půlce září, stejné skóre z pohledu Hanáků stálo na konci i v odvetě v Budvar Aréně o měsíc a půl později.

Poté, co byla Motoru zkontumována dvojice zápasů z půlky listopadu, mohlo se po následné porážce 0:4 na vlastním ledě od Třebíče zdát, že se začíná zadrhávat. A těsná výhra (2:1p) v Litoměřicích s další domácí porážkou s Frýdkem (3:4) a v Porubě (1:3) situaci příliš nepomohly. Od prosince ale Budějovice opět sbírají pouze vítězství, na kontě v řadě teď mají čtyři.

Velkou důvěru má na jihu Čech 30letý tahoun Martin Novák (12+16). Šikovný forvard se v půlce října podílel na vysoké výhře nad Porubou hned pěti kanadskými body a minulý týden si zahrál v dresu Sparty proti Kometě. Motoru se zároveň vyplácí i předsezonní akvizice Lukáš Endál (11+14) a David Gilbert (9+16), to podobně produktivní Jakub Babka (5+16) je v týmu stálicí.

Obráncům už tradičně vévodí Slovinec Žiga Pavlin (6+14), který tráví v Budějovicích svou třetí sezonu. Mezi důležité obránce patří rovněž Karel Plášil (7+4) a cestu na podobný post si z jihočeské mládeže postupně našel i Pavel Pýcha (4+11).

Hlavní místo v brankovišti patří předsezonní posile z řad Třince Janu Strmeňovi, devět zápasů odchytal odchovanec Jihočechů Petr Kváča, který letos párkrát nakoukl i do extraligy v barvách Litvínova a Třince. To 18letý mladík Daniel Svoboda strávil na ledě zatím necelých 50 minut.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz