Search
Close this search box.

Zubři se rozloučili se suchou přípravou stylově volejbalem v písku

Suchou letní přípravu mají za sebou prvoligoví hokejisté Přerova. V pátek 20. července ji zakončili v dunách písku poblíž plaveckého areálu. Pod dohledem trenérů, včetně toho kondičního Tomáše Tomigy, Zubři běhali nebo se přetahovali o lano. Do tréninkového procesu se vrátí po víkendu, v pondělí poprvé vyjedou na led MEO Arény.

Během suché přípravy měl přerovský A-tým stejně jako v předchozích letech na starost specialista, kondiční trenér Tomáš Tomiga. „Opět jsme do přípravy dali maximum. Pochopitelně se to projeví až na ledě,“ podotkl k období složenému především z tréninků, které začalo v poslední dekádě dubna a dohromady trvalo deset týdnů.

Tomiga se podle svých slov se Zubry nejvíce zaměřil na výbušnou sílu. „Dobrá kondice je základ každého sportovního výkonu. V soutěži přibylo zápasů, takže bude po fyzické stránce náročnější,“ tvrdí. Dril pod jeho taktovkou pochopitelně zakusil také zkušený obránce Radomír Pala. Model přípravy komentoval s tím, že se oproti loňsku nezměnil. „Zase ale přišlo zpestření, byly tam nějaké nové věci. Tomáš nás znovu dobře připravil, jeho zásluhou jsme v sezoně s fyzičkou nikdy neměli problém,“ vypíchl.

Na konto tréninků si pochvaloval jejich dobrou skladbu. I díky ní všechny uběhly jako voda. „Suchá letní příprava sice celkově není moc populární. Ovšem nebyla jen o tvrdé dřině,“ zmínil Pala vložený herní týden, během něhož si Hanáci zahráli tenis, ping pong nebo nohejbal. Kromě toho se zúčastnili tradičního turnaje MEOfANS v malé kopané. V nedalekých Radvanicích proběhl jeho třetí ročník. Nechyběli ani na prestižně obsazeném Hořava Cupu v Kostelci na Hané, kde se střetli s výběrem fotbalistek Sparty Praha či prvoligovým soupeřem Porubou. Pro charitu obuli kopačky v Kozlovicích.

Od pondělí 23. července se už Přerovští budou na novou sezonu chystat na ledě. „Každý říká, že závěr července a srpen nemá oblíbené. Budou dvoufázové tréninky, člověk si bude muset zvyknout na novou výstroj a brusle. Všechno bolí, ale po prvním týdnu už to bude dobré,“ pousmál se Radomír Pala. Se spoluhráči ho čeká celkem jedenáct přípravných utkání. „Uvidíme, jak v nich trenéři budou točit se sestavou. Každý asi odehraje velkou porci zápasů, abychom byli dobře nachystaní,“ domnívá se služebně nejstarší Zubr.

Přátelským zápasům proloženým turnajem ZUBR Cup přikládá nemalou důležitost. „Když tým hraje dobře v přípravě, přenese se to pak i do soutěže,“ připomíná Pala.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient