Zubří s Duklou se trápí, naopak Nové Veselí je příjemným překvapením

Extraligoví házenkáři mají za sebou pět kol a tabulka zatím nabízí dvě překvapení. Druhé místo Nového Veselí a až desátá příčka Zubří.

Nové Veselí skončilo v loňské sezoně po základní části na desátém místě. Teď se jeho hráčům ale zatím daří a mají tak dobrý základ pro případný postup do play-off. „Toto asi byl nejtěžší zápas, který jsme za působení v extralize v naší hale vyhráli. Hráli jsme hodně takových těžkých zápasů, ale nikdy jsme je nevyhráli. Jsem velmi hrdý na svůj tým, že jsme tento zápas zvládli,“ řekl po zápase s Lovosicemi trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Zubří skončilo v ročníku 2017/18 po základní části na prvním místě, ve vyřazovací části si pak došlo pro bronz. V této sezoně však zatím tápe a je desáté. O víkendu prohráli jeho hráči ve Frýdku-Místku o šest branek. „Do utkání jsme nastoupili na můj vkus až příliš vlažně. Vůbec nevím, proč. Musím říct, že mě to až irituje. Šestibrankový rozdíl, kterým utkání nakonec skončilo, vznikl už na začátku,“ podotkl trenér Zubří Dušan Poloz.

Na prvním místě jsou hráči Plzně, kteří jako jediní ještě nezažili hořkost porážky. V příštím kole však čeká Západočechy souboj s Karvinou, s kterou prohráli loňský finálový souboj, takže teprve teď se ukáže, jak na tom hráči Plzně opravdu jsou.

Karviná je zatím třetí. O víkendu remizovala s Kopřivnicí, která má stejně bodů jako Karviná, jen horší skóre.

Na 5. – 7. místě jsou Hranice, Lovosice a Jičín. Všechny tři týmy mají na kontě tři výhry a dvě prohry.

Zatím se mnoho nedaří ani pražské Dukle, která je za Frýdkem-Místkem na devátém místě. A to jí nyní čeká zápas se Zubřím…

Předposlední je Brno a na úplném chvostu Litovel, který ještě nezískal ani bod.

Extraliga házenkářů – 5. kolo:

Hranice – Dukla Praha 28:27 (13:12)
Nejvíce branek: Indrák 6, Mičola 6/6, Mlotek 5 – Klíma 6/3, Reichl a Jeníček po 5.

Litovel – Jičín 21:27 (9:17)
Nejvíce branek: Šmíd 4, Piwko 3/1 – Horut 5/5, Krahulec, Kostelecký a Hlava po 4.

Kopřivnice – Karviná 32:32 (16:16)
Nejvíce branek: Bukovský 8/2, Čadra 7/2, Očkovič 5 – Monczka 12/5, Solák 7.

Frýdek-Místek – Zubří 28:22 (16:11)
Nejvíce branek: Strack 9, Klaban 5, Stržínek 4/1 – Korbel 6, Hrstka 6/2, Zeman 4.

Nové Veselí – Lovosice 29:28 (13:15)
Nejvíce branek: Sekulič 9, Štěrba 9/5, Živojinovič 5 – Klimt 9, Motl 8, Malý 4.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak