Přerovští hokejisté povolili Motoru jediný gól a utkání ovládli

Ukázali, že je jen tak něco nerozhodí. Přerovští hokejisté se na vlastním stadionu museli popasovat nejen se silným protivníkem z Českých Budějovic, ale i s bídnou úrovní ledové plochy, která bohužel není žádnou novinkou. Parádním bojovným a srdnatým výkonem si ovšem dokázali dojít pro tři body a zapsali druhé vítězství v řadě. Motor nechali skórovat pouze jednou, sami se trefili dvakrát – a to ještě nevyužili další slibné možnosti. Vítězství po zásluze zůstává na Hané.

Oba brankáři si za svižné podívané postupně připsali první zákroky a v osmé minutě přišlo první vyloučení. Budějovického Karabáčka po minutě na trestné doplnil Kutlák a proti třem bránícím málem vyniknul Popelka. Zametení puku do odkryté klece mu ale zmařil Pýcha a na opačné straně nechal v úniku Klimeše zazářit Gilbert.

Na opačnou stranu se vzápětí vydal Procházka. Za modrou čárou pohybem zmátl soupeře a puk prudce nasměroval do jízdy Jaroslavu Moučkovi, který do trajektorie vložil hůl a otevřel skóre. Zubři zvládli první oslabení a Moučka mohl později z mezikruží překonat Kváču podruhé. Žádnou další branku ale nenabídla ani šance Čermáka v závěru.

Z konce první třetiny zůstal Motor ofenzivně naladěný, brzy jej ale zmrazil Marek Sikora. Zlomená hokejka zdržela Tomiho ve středním pásmu, kde si poté počkal na puk, do prostoru přihrál Pšurnému, který vybruslil do rohu a odtud nasměroval puk mezi kruhy právě střelci s číslem 8. Hra se přelévala ze strany na stranu, více z ní ale měli domácí. V brejku neuspěl Popelka, ke konci třetiny ani u branky osamocený Sýkora, kterého o minutu později napodobil Moučka.

Do třetí třetiny šli Zubři s dvougólovým vedením. Ve 46. minutě jej mohli navýšit přesilovkou, o pět minut později se na Kváčovu klec spustila sprška střel, za chvíli přečíslení nevyužil přihrávající Ferenc. Velké šance měli na své straně de facto jen domácí, v 54. minutě se ale odraženého puku chopil David Gilbert a snížil střelou z dálky. Šanci na srovnání měl o chvíli později Jandus, ale Budějovicím už dotáhnout gólové manko nepodařilo ani během závěrečné power-play.

Zubři si tak zaslouženě připsali do tabulky všechny tři body, třešničkou na vítězném dortu bylo Klimešovo fair-play, kdy odvolal nedovolené bránění brankáře z 22. minuty.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Kluci odvedli maximální výkon. Musím jim poděkovat za to, co na ledě předvedli. Od první do poslední minuty hráli velmi koncentrovaně, zodpovědně a poctivě. Body jsme si zasloužili, celému mužstvu patří dík. Na to, na jakém ledu se hrálo, byl k vidění nádherný a parádní hokej. Letos šlo totiž už poněkolikáté o téměř nejhorší led v celé soutěži.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Pro nás jde o zápas se špatným koncem, co se výsledku týče. Nemohu si stěžovat na to, že by kluci nemakali a nebojovali. Bohužel nás sráží pořád jeden a ten samý problém. Nedáváme góly a na jeden, který jsme dali pět minut před koncem, se těžko vyhrává. Domácí skórovali dvakrát a myslím si, že zaslouženě vyhráli. Je třeba jim sportovně pogratulovat.

HC ZUBR Přerov – ČEZ Motor České Budějovice 2:1

Branky a nahrávky: 11. Moučka (Procházka, Klimeš), 23. Sikora (Pšurný, Tomi) – 54. Gilbert (Kutlák). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: 28:35. Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 35:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Novotný, Zbořil, Malina, Ferenc, Pala, Černý – Sikora, Pšurný, Popelka – Doležal, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Procházka, M. Kratochvil, Moučka.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Kutlák, Fillman, Pýcha, Jandus, Vydarený, Pavlin, Plášil – Beránek, Přikryl, Babka – Doktor, Gilbert, Karabáček – Čermák, Bradley, P. Novák – M. Novák, Dančišin, Endál.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient