Zubři podlehli šumperským Drakům o jeden gól

Příprava na domácím ledě skončila, poslední tři prověrky před soutěží Zubři absolvují už pouze na kolbištích soupeře. Sérii závěrečných testů zahájili v Šumperku, kde však na výhru nedosáhli. Draci se dostali do dvoubrankového vedení, které v půli zápasu sice snížil útočník Michal Gago, více už ovšem Zubrům dobře chytající brankář Kristín nepovolil. Přerov tak v duelu, jehož kvalitu znehodnotili rozhodčí, podlehl Šumperku těsně 1:2.

Zubři na zápas přicestovali i s obráncem Martinem Novotným, který patří mezi odchovance šumperského hokeje a ve městě stále bydlí. Za Draky naopak nastoupil jeden z nejslavnějších odchovanců Přerova Karel Plášek. Na sever Moravy zamířil, či spíše se po dvou sezonách vrátil, se začátkem přestupového období. Proti svému mateřskému klubu měl speciální motivaci. Alespoň se tak dalo usuzovat podle jeho povedeného výkonu. Svýma šikovnýma rukama a nohama působil bývalým spoluhráčům problémy.

Přerovu se bez větších komplikací podařilo ubránit první soupeřovu přesilovku, v osmé minutě ale inkasoval jako první. Byl u toho právě Plášek, který nastoupil v nebezpečném tandemu s další šumperskou posilou Romančíkem, a Vachutkou. Slovenský centr, jenž naposledy působil v Hodoníně, sice na buly v útočném pásmu nepředčil Hejcmana. Kotouč ale modrou čáru přesto nepřešel. U pravého mantinelu ho zastavil zkušený obránce Sedlák a po krátkém výjezdu dopředu přihrál doleva Romančíkovi. Ten volil ještě předávku ve stejném směru na Pláška, kotouč se však od bránícího Pohla odrazil k nad pravým kruhem se pohybujícímu Danielu Vachutkovi. Jeho pokus tahem ze skoro nulového úhlu se dostal do sítě po teči jednoho ze Zubrů.

Michal Romančík se pár minut před polovinou utkání změnil z nahrávače ve střelce. Smutným přerovským hrdinou se stal Novotný. Když se na rozhraní středního a obranného pásma otáčel s pukem na holi, uklouzl. Toho využil najíždějící útočník Draků a z levé strany si to namířil osamocený na Klimeše. Ve vzájemném souboji nedokázal zakončit nad jeho beton, ještě předtím ho ale zpomalila Novotného „záchranná brzda“. Rozhodčí nařídil trestné střílení, v němž Romančík uspěl s bekhendovým blafákem na levou tyč.

Zubrům se dlouho nedařilo šumperského brankáře Kristína překonat. Zlom nastal v 31. minutě. Sýkora našel od pravého ohybu hřiště před brankou nekrytého Michala Gaga. Ten si elegantně obhodil překážku s betony a maskou a zasunul do odkryté části branky. Ve zbývající části zápasu se Přerov, jenž bez úhony přežil další nájezd domácích, snažil vyrovnat. Soupeře několikrát výrazně zmáčkl, Kristín ale už další puk za svá záda nepustil.

Duel dvou celků z jednoho kraje negativně ovlivnil výkon rozhodčích. Jejich rozhodnutí nebyla v souladu ani se starou, ani s novou verzí hokejových pravidel. Hanáci v Šumperku těsně padli.

Draci Šumperk – HC ZUBR Přerov 2:1

Branky a nahrávky: 8. Vachutka (Plášek, Romančík), 27. Romančík (TS) – 31. Gago (Sýkora, Kratochvíl). Rozhodčí: Klapetek, Markovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 2:0, 2:1.