Ztracené nářadí ukradli sami zaměstnanci, prý mají malý plat

Z přečinu krádeže se budou před soudem zodpovídat dva muži ve věku 26 a 34 let. Oba podezřelí v loňském roce pracovali jako dělníci na staveništi v Bílině. Jednoho dne se rozhodli, že dostávají málo peněz, a proto si přilepší nějakou krádeží. Ze stavební buňky, od které měli klíče, odcizili bourací kladiva a motorovou pilu, nářadí v hodnotě dvacet tisíc korun pak rozprodali. Další den už do práce nepřišli, takže policistům bylo od začátku jasné, kdo má asi krádež na svědomí.

Spolupachatelé, kteří se k odcizení věcí přiznali, byli obviněni z přečinu krádeže, za který jim hrozí až tříleté tresty odnětí svobody. Oba totiž nejsou v páchání trestné činnosti žádnými nováčky, mladší muž stál v minulosti před soudem už čtyřikrát a jeho starší komplic byl odsouzen dokonce ve třinácti případech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak