Search
Close this search box.

ZŠ Zborovská uctila Den válečných veteránů

Dne 11. listopadu si lidé připomněli Den válečných veteránů. Oslavy 100 let od konce první světové války proběhly také v Turnově, kde akci 9. listopadu uspořádala ZŠ Turnov, Zborovská. Mezi účastníky nechyběl starosta města Tomáš Hocke.

Celý týden byl na základní škole zaměřen projektově. Žáci vyráběli vlčí máky na klopy, větrníky, o hodinách dějepisu sledovali filmy k 1. světové válce, a dokonce pekli dle starého receptu sušenky, jaké s sebou dostávali vojáci na frontu. „Dětem jsme vyprávěli o vojenských konfliktech, které se odehrávaly v minulosti, i o těch, které ještě trvají,“ popsala autorka projektu Kateřina Šmídová se ZŠ Turnov, Zborovská.

Připomínková akce začala před školou ZŠ Zborovská, odkud se vydal průvod k Muzeu Českého ráje a poté na Městský hřbitov. Na obou místech byla držena minuta ticha a přečtena báseň Na flanderských polích, kterou v roce 1915 napsal kanadský chirurg John McCrae, jenž sloužil na západní frontě nedaleko belgického města Ypres. Vlčí mák se postupně stal symbolem pro padlé vojáky a válečné veterány.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient