Zrodila se hvězda. Ne však v podobě pokračování úspěšného filmu, ale na českém sportovním poli

V loňské sezoně skončila česká biatlonistka Markéta Davidová v celkovém pořadí Světového poháru na 91. místě. Jejím nejlepším individuálním výsledkem byla 35. příčka ve sprintu. Ve štafetě pomohla českému týmu dvakrát k šestému místu. Pro letošní sezonu se předpokládalo, že by se měla sem tam dostat na bodované místo, při troše štěstí třeba jednou i do první desítky.

Dvaadvacetiletá závodnice však tyto prognózy úplně ignorovala a dnes potřetí v sezoně vystoupala na stupně vítězů.
Po třetím místu ve vytrvalostním závodě ve slovinské Pokljuce a čtvrteční prvenstí v Anterslevě v dnešním popoledni opět v italském středisku zkompletovala svou medailovou sbírku, když doběhla v hromadném závodě na druhém místě.
Už první střelecká položka vyšla rodačce z Janova nad Nisou výtečně, ani jednou nechybovala. Usadila se tak v popředí závodu. I druhá „ležka“ byla bezchybná a čeští fanoušci u televize začali být natěšení, že by mohla znovu bojovat o medaile. Třetí položka jí sice nevyšla na 100%, protože udělala jednu chybu, avšak díky skvělé běžecké formě zase tolik na čelo závodu neztrácela. Druhou položku vstoje zvládla na jedničku a vydala se stíhat druhou Němku Hinzovou. Po několika stovkách metrů jí dostihla. Hinzová začala tuhnout a Davidová se přes ní přehnala a dojela si pro výborné druhé místo. Zvítězila Němka Dahlmeierová.

„Chtěla bych zhodnotit kladně lyže, protože dnes to strašně odzávodily za mě – jely úplně neskutečně a já jsem se jenom vezla. Opravdu tleskám servisu,“ pochválila Davidová servismany. Zároveň jí potěšilo, že v klidu zvládla poslední položku. „Sama se divím, že jsem se na poslední položce nerozklepala,“ podotkla současná česká ženská jednička.

Dvě medailové pozice jí během tří dnů katapultovaly do první třicítky. V současné chvíli je na 24. místě.

Nyní budou mít biatlonisté 12 dní závodnickou pauzu. Další zástavkou ve Světovém poháru bude kanadské Canmore, kde se uskuteční vytrvalostní závody, hromadné běhy a ještě štafety. Tak snad si Markéta Davidová vezme za Atlantický oceán současnou skvělou formu. A také by nebylo špatné, kdyby její úspěchy dodaly šťávů jejím kolegům a kolegyním, kteří zatím nemohou být příliš se svými výkony spokojení.

foto: info.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak