Zraněný muž se dočkal pomoci až za dvě hodiny od nahlášení. Počasí komplikovalo záchranu

Bylo to štěstí v neštěští, že muž z horské obce Hrčava u polských hranic si „jen“ zranil nohu, když nešikovně spadl do díry.
Sice svědci okamžitě volali záchrannou službu, pro tu byl však problém se ke zraněnému dostat.
Kvůli mlze nemohl odstartovat vrtulník a naledovatělá silnice zase znemožňovala, aby se na místo dostavila sanitka. „Notně namrzlá už byla silnice vedoucí do horské obce Hrčava,“ poukázal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.
Řidič sanitky sice v půli cesty nasadil sněhové řetězy, ani to však nedovolilo posádce po chvíli pokračovat v cestě za zraněným mužem. „Po projetí Hrčavy však už nemohl vůz s posádkou kvůli souvislé ledovce a tmě pokračovat v jízdě,“ nastínil mluvčí. V tu chvíli ještě zbývalo do místa, kde se muž zranil, dva kilometry.
Pomoci tak museli hasiči, kteří přijeli s terénním vozem. „Mezitím došla posádka k pacientovi pěšky, aby ho mohla co nejdříve ošetřit. Přes veškerou snahu zasahujících se záchranáři ke zraněnému dostali až za dvě a půl hodiny od nahlášení události,“ popsal Humpl a dodal: „Pacientovi na místě naštěstí poskytoval pomoc jeden z místních obyvatel, který se pomocí přinesených dek a bund postaral o alespoň základní tepelný komfort zraněného:“

Záchranáři dali zraněnému muži nohu do vakuové dlahy a s pomocí hasičů ho dopravili k sanitce, která muže odvezla do třinecké nemocnice.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient