Znojmo přivezlo z Žižkova bod za remízu

(Aktualizováno před )

Po domácí výhře nad Třincem a pohárovém postupu nad Kozlovicemi ani další zápas nepřinesl Znojmu hořkost porážky a z hlavního města si veze bod. Hned ve středu fotbalisty čeká pohárové 2.kolo ve Slavičíně a první zářijovou neděli doma od 18:00 proti 1.SK Prostějov (v pátek 31.8. je akce Znojmo žije fotbalem včetně duelu Česko-Slovensko – Barcelona FC hráčů nad 40 let včetně Tomáše Rosického a dalších!)

Pražské dopoledne bylo slunné, ale vedro nebylo. Přesto znojemským hráčům bylo ze začátku druhé půle horko. Domácí byli totiž úvodní čtvrthodinu lepší a hrálo se více méně na polovině hostí. I tak se ale znojemským dařilo bránit se a nepouštět domácí až do bezprostředního ohrožení Bučkovy branky. Postupně se povedlo vyrovnat hru a byli pak i lepší. Navíc znojemští mohli (a měli i skórovat). Ve 24. minutě našel Cihlář zpětnou přihrávkou Beganoviće, který ale svou střelu namířil přímo na brankáře. Ve 31.minutě se po chybné rozehrávce domácích dostávali do přečíslení, ale když Beganović našel v šestnáctce Mudru a ten chtěl střelou skórovat, vlétl mu v poslední chvíli jeden z domácích k míči a zabránil pravděpodobnému gólu. Trest i za tyto neproměněné šance přišel v samém závěru 1. poločasu. Po pravé straně domácích šel útočník, dva znojemští hráči se nedomluvili, kdo k němu přistoupí, aby centru zabránil, míč tak doletěl až na domácího Musu, který nedostatečně hlídán placírkou z voleje skóroval – 1:0. Sudí první poločas ani nenastavoval a rovnou po rozehrávce odpískal první půli.

Do druhé půle vstoupili hosté s odhodláním zápas zvrátit. Byla vidět nejen snaha, ale i míč častěji na jejich kopačkách, k čemu přispívala i častá nepřesnost na domácí straně, která se nelíbila ani téměř tisícové návštěvě. A netrvalo dlouho a přišla vyrovnávací branka. Dźenis Beganović měl nakonec největší zásluhu na tom, že se k míči dostal Honza Mudra a ten zakončil tak, že domácí gólman nakonec nezabránil míči dostat se do sítě – 1:1! A nemuselo být jen u vyrovnání! Střídající Honza Ambrozek v 59. minutě nebezpečně vystřelil zpoza šestnáctky a míč letěl jen těsně vedle tyčky! Poté se hrál nepříliš líbivý fotbal na obou stranách.

V závěru se pak ještě děly věci. V 88. minutě fauloval na hranici šestnáctky Matúš Lacko a jelikož dostal druhou žlutou kartu, musel hřiště opustit. Z následného přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti sice nic závažného nebylo, ale v první minutě tříminutového nastavení hosty od prohry zachránil gólman Tonda Buček, který efektně a hlavně efektivně vyrazil křížnou hlavičku Čermáka. Z pod žižkovské věže si tak Znojmo odváží bod a přerušuje sérii pěti proher v řadě na hřištích soupeřů (včetně minulé sezony).

FK Viktoria Žižkov – 1.SC Znojmo FK 1:1

Branky: 45.Musa – 54.Mudra. ŽK: 29.Batioja, 90+2.Stříž – 18.Kučera, 60.Lacko. ČK: 87.Lacko (po druhé ŽK). Rozhodčí: Slabý Jiří – Černý Ondřej, Vít Petr. Delegáti: Kozel Slavomír, Hartman Václav. Počet diváků: 983.
FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Žežulka, Švejdík, Opluštil, Stříž – Pardubský, Sintean (64.Urbanec), Batioja, Podrazký (64.M.Čermák) – Dočekal, Musa (71.Rondić).
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Čereda, Dramé, Cihlář – Lacko, Kučera (56.Ambrozek), Mudra, St. Hillaire (71.Štrombach) – Teplý, Beganović (81.Hlůže).