Znojmáci zažijí prvorepublikovou atmosféru

V neděli 7.října zažije Znojmo atmosféru doby vzniku Československé republiky. Na Horním náměstí vyroste dobová kavárna, obecná škola a stánky s občerstvením. V souvislosti s pořádáním akce Zažijte to znovu! se tak uzavře spodní část náměstí v čase od 6:00 do 24:00 hodin. Samotná akce startuje od 14:00 hodin.
Náměstí bude uzavřeno v jeho spodní části (od domu č. or. 1 na Václavském náměstí po dům č. or. 20 na Horním náměstí) a řidiči tak budou muset vyrazit po objízdné trase po ulici Přemyslovců, Velká Františkánská, Mikulášské náměstí, Velká Mikulášská, Masarykovo náměstí s výjezdem po ulici Kollárova. Zachován bude průjezd ulicí Přemyslovců směrem k ulici Veselá ve Znojmě a Horním náměstím kolem pošty směrem k ulici Kovářská.

S akcí Zažijte to znovu! oslaví Znojmo výročí

Akce Zažijte to znovu! si klade za cíl připomenout si dobu Československé republiky a oslavit tím 100. výročí od jejího vzniku, a to v přitažlivé, moderní a zábavně-vzdělávací formě. Na Horním náměstí budou rozmístěny dobová kavárna, obecná škola a stánky s občerstvením. Hlavním bodem programu bude dobová slavnost včetně kulturních vystoupení Lucie Černíkové, Šlapeta a Václava Marka & his Blue Star. Ze znojemských muzikantů vystoupí Jazz Hunters a dětský folklórní soubor Dyjavánek.

Návštěvníky čeká virtuální prohlídka míst, kde vznikala republika, rodiny s dětmi budou moci zasednout do lavic obecné školy nebo ochutnat prvorepublikovou gastronomii. K prohlédnutí zde budou dobové exponáty (platidla, měšce, kostýmy, dobový automobil aj.).

Doprovodný program – Line up

14:10 – 14:40 Jazz Hunters

15:00 – 16:00 Lucie Černíková

16:30 – 17:30 Šlapeto

17:50 – 18:20 DFS Dyjavánek Znojmo

18:50 – 19:50 Václav Marek & his Blue Star

Akce se uskuteční díky podpoře Jihomoravského kraje, který na realizaci akce poskytnul městu dotaci ve výši 500 000 korun. Město Znojmo přispěje ze svého rozpočtu částkou 105 000 korun. Více o konceptu akce Zažijte to znovu naleznete na www.zazijtetoznovu.cz.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.