Znojemští policisté polapili několik řidičů, kteří nerespektovali nejvyšší dovolenou rychlost

Nerespektování maximální dovolené rychlosti je mezi řidiči velkým nešvarem. Během tří uplynulých dní přistihli znojemští policisté několik desítek řidičů, kteří se dopustili tohoto dopravního přestupku. Výrazné překročení rychlosti zaznamenali nejen na silnicích prvních tříd, ale především v obcích, které na těchto frekventovaných komunikacích leží. Jedná se zejména o Grešlové Mýto a Pavlice, ale i Chvalovice. Naměřené hodnoty byly vyšší než 70 km/h. V sobotu a v neděli tyto dopravní přestupky řešili i v obcích Dyje, Hevlín, Trnové Pole a Miroslav. Na místě policisté řidičům uložili pokuty běžně ve výši dva a půl tisíce korun.

U dvou řidiček to však nebylo možné. Ty se totiž překročení rychlosti dopustily v průběhu dvanácti po sobě jdoucích měsíců opakovaně. Jedna v březnu letošního roku a druhá v listopadu 2017. V sobotu o půl třetí odpoledne se rychlostí 80 km/h řítila obcí Trnové Pole s osobním autem pětačtyřicetiletá žena z Prostějovska. V pondělí po čtrnácté hodině pak projížděla městem Miroslav osmatřicetiletá žena z regionu rychlostí 75 km/h.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.