Search
Close this search box.

Znojemští Orli si připisují třetí výhru v řadě

Znojmu se povedlo odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, hosté skóre na začátku třetí části srovnali. Domácí se však nezalekli a duel dotáhli do vítězného konce.

Znojemští nastoupili do utkání s deseti útočníky, přesto byli prvním týmem, který si vybudoval svou šanci. Ve třetí minutě se po Hlavově střele puk odrazil nejprve ke Kalusovi a poté k C.J.Stretchovi, ten ale z bezprostřední blízkosti odkrytou branku minul. Znojmo bylo na ledě výraznějším týmem a v osmnácté minutě se dostalo do vedení, když se puku ujal Marek Kalus. Kotouč mu nejdříve poodskočil a už to vypadalo bledě, nakonec si ho ale přeci jen zpracoval a poslal přímo ke vzdálenější tyči za Bakalova záda.

V deváté minutě druhé třetiny se Marek Kalus prosadil podruhé, když se po vyhraném buly zmocnil před brankou puku, jeho první střelu Bakala vyrazil, na dorážku k levé tyči byl ale krátký. O minutu později zůstal Hlava po naražení na mantinel ležet za bránou Villachu. Domácí čekali na zásah rozhodčích, hra ale přerušena nebyla. Hosté toho využili, vyrazili do útoku a Felix Maxa skóroval do protipohybu brankáře. Villach ke konci třetiny ještě vyvíjel svůj tlak, skvělý Lassila ale Orly podržel.

Vstup do třetí periody se vyvedl hostům, kteří po dvou minutách vyrovnali. Nikolas Petrik tečoval kotouč až do znojemské svatyně za Lassilu, který toho moc neviděl. Následovalo vyloučení na straně Villachu a využití domácích. Ti tak dlouho kombinovali v útočné třetině, dokud nedostal Allan McPherson přihrávku k levé tyči, odkud zakončoval do odkryté brány.

Pět minut před koncem se v přesilové hře prosadil Charles C.J. Stretch. Ten po vhazování obkroužil obránce Villachu a najel si na vrchol levého kruhu, odkud přesně zamířil ke vzdálenější tyči. Ve stejné minutě udeřili i hosté. K puku se na modré čáře dostal Jamie Fraser a rychlou střelou k tyči snížil rozdíl. V devětapadesáté minutě se z brejku prosadil Allan McPherson. Villach si vzal ještě oddechový čas a Jamie Fraser propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Na vyrovnání už ale neměli hosté dostatek času ani prostoru.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Panuje spokojenost. Jsme rádi za tři body. Hráčům roste díky těmto výhrám sebevědomí. Kromě pár výpadků jsme byli dnes lepší. Ukázalo se, že kluci dokáží hrát, i když se soupeř vrátil do hry. To se nám na začátku soutěže nedařilo.

Znojmo – Villach 5:4

Branky a nahrávky: 18. Kalus (Stretch, Hlava), 29. Kalus (Lattner, Sedlák), 46. McPherson (Tejnor, Luciani), 55. Stretch (Lattner, Sedlák), 59. McPherson (Němec, Lattner) – 30. Maxa, 42. Petrik (Wolf), 55. Fraser, 60. Fraser (Alderson, Down). Rozhodčí: Bulovec, Piragic – Nagy, Soos. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. Diváci: 2236. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Kruckovyč, Tejnor, Šnajnar – Kalus, Stretch, Hlava – Špaček, Novák, Luciani – Němec, Matuš, McPherson – Bulín.
EC Panaceo VSV: Bakala – Pelech, Fraser, Wolf, Desantis, Bacher, Schlacher, Winkler – Pollastrone, Sharp, Brunner – Spannring, Down, Alderson – Lanzinger, Maxa, Petrik – Wohlfahrt, Lahoda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient