Znojemští fotbalisté se v listopadových utkáních pokusí vylepšit bilanci celého půlroku

Již pouhé dva zápasy zbývají do konce podzimní části, v pátek jim bude první překážkou FK Baník Sokolov, který po nástupu nového trenéra v uplynulých dvou duelech získal čtyři body. Komu bude patřit páteční večer v Husových sadech?

Říjen znojemskému týmu vůbec nevyšel. Včetně přátelského utkání s Baníkem Ostrava odehrál čtyři utkání, přičemž ani v jednom neuspěl. Celkově se tak dočkal čtyř proher, bez vstřelené branky se dostal na skóre 0:7.

Ten se v pátečním zápase se Sokolovem nebude moci spolehnout na znovu zraněného Oleksiy Cheredu, čtvrtou kartu v sezóně obdržel Mahamadou Dramé, který tak jako poslední hráč v poli vynechá první minuty letošního ročníku. „Na stoperech máme ještě Františka Malára a Muamera Avdiće,“ připomněl Kalvoda alternativu na střední obránce.

Na rozdíl od našeho výběru se v posledních zápasech probouzí Sokolov. Západočeský tým po jedenáctém kole z postu hlavního trenéra odvolal Pavla Horvátha, který se po šestnácti měsících musel loučit s lavičkou druholigového celku. A tato změna Baníku prospěla.

Hned v úvodním duelu pod novým trenérem remízoval v Brně, kde nepadl jediný gól. Ještě lepší premiéru si Vítězslav Hejret prožil před domácími fanoušky, trenér a zároveň sportovní ředitel klubu zvládl se svým týmem přelstít Pardubice 1:0.

„Znojmo sice v posledních zápasech nesbírá dobré výsledky, ale stále se jedná o kvalitní mužstvo. Sice nemají takovou formu, jakou třeba měly Pardubice, ale mají ohromně zkušený tým. Hráči jako Ordoš, Helísek, Mudra nebo Lacko jsou ostřílenými fotbalisty,“ zůstává ostražitý Hejret.

Zápas začíná v 18:00, tradičně bude k dispozici umělé osvětlení. Přinese našemu výběru góly a především body?

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.