Search
Close this search box.

Znojemské florbalové áčko si přivezlo z Pardubic první letošní výhru

Znojemský A-tým byl součástí velké události. Sokol Pardubice uspořádali tzv. School Match pro 19 základních škol, které byly pozvány do ČSOB Pojišťovna ARÉNY. Už před utkáním chtěl Sokol jasně zaútočit na divácký rekord, ale že ho překoná takovýmto způsobem, se nečekalo. Na utkání 4. kola základní části Tipsport Superligy mezi Sokolem Pardubice a TJ Znojmo LAUFEN CZ přišlo neuvěřitelných 5 108 diváků! Toto číslo jasně předčilo předchozí rekord z roku 2016, když na utkání Bulldogs Brno – Tatran Střešovice přišlo 2 315 diváků. Znojmáci si utkání skvěle užili a především si připsali první výhru v letošní sezoně a rovnou za 3 body!

Utkání začalo v poklidném tempu a ani jeden z týmů se nehnal do útoku. Více ze hry měli Znojemští, kteří kontrolovali míček a udávali tempo. V páté minutě se také hosté mohli radovat, když si Tomáš Kucharič našel odražený míček po standartní situaci a přesně ho uklidil k levé tyči. V hale byla opravdu elektrizující atmosféra, ale k dalším gólům v první třetině nepomohla.

Druhá část byla značně produktivnější. Sokol vlétl do druhé třetiny a během čtyř minut stihnul otočit skóre na svoji stranu. Znojmo se však otřepalo a přebralo otěže utkání, první brankou v nové sezoně se prosadil nejlepší střelec Czech Openu 2018, Honza Novák a bylo vyrovnáno. Po dalších třech minutách padla další branka, Žižka skvělou přihrávkou uvolnil Martina Pánka a ten tvrdou ranou zvýšil na 2:3. Pepa Žižka pokračoval ve skvělém výkonu, na středu hřiště se vytočil mezi dvěma protihráči a krásně zavěsil do Pardubické sítě – 2:4.
Pardubice nechtěli před rekordní návštěvou prohrát a opět zvládli skvěle vstup do nové periody. Za domácí se premiérovou trefou v Tipsport Superlize trefil mladíček Lukáš Prix. Poté dlouhých dvanáct minut branka nepadla, ale nakonec se domácí vyrovnání dočkali, když se prosadili v přesilové hře. Oba dva celky toužily po zisku tří bodů a velkým krokem pomohl Znojmákům Petr Čihal, který opět překlopil skóre na stranu hostů. Pardubice přehnaly svoji agresivitu a díky tomu dostalo Znojmo příležitost přesilové hry, kterou využilo – Josef Žižka si naběhl na střed hřiště a přesnou ranou zvýšil na 4:6. Domácí Sokol odvolal brankáře a vrhl se do okupace Znojemské branky, po 3O vteřinách padl gól a bylo zaděláno na drama. Jenže půl minuty před koncem se nechal vyloučit pardubický Dlesk a Znojmo svoji pozici zvládlo na jedničku. Celou dobu drželo míček na svých holích a domácím nedalo žádnou šanci na ohrožení brány. Ozvaly se píšťalky rozhodčích a bylo dobojováno, LAUFEN si připsal první výhru v novém ročníku nejvyšší soutěže!

Sokol Pardubice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:6

Branky (asistence) Znojma: 04:27 Tomáš Kucharič (Josef Žižka), 26:49 Jan Novák (Petr Čihal), 29:33 Martin Pánek (Josef Žižka), 34:07 Josef Žižka (Miroslav Kladivo), 56:54 Petr Čihal (Vojtěch Procházka), 58:36 Josef Žižka (Pavel Palát).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient