Search
Close this search box.

Změny v kádru: na zkoušce uspěla čtveřice hokejistů Hradce, končí Martin Réway a Petr Straka

Mountfield HK přivedl v průběhu letní pauzy do kádru celkem čtrnáct nových hráčů, z toho pět z nich bojovalo na východě Čech o smlouvu skrze try-out. Aktuální soupiska, která zasáhla do bojů o Mountfield Cup, čítá osmadvacet jmen a je zřejmé, že musí dojít k jejímu zúžení. Mužstvo opouští dvojice útočníků Martin Réway a Petr Straka, kontrakt si naopak vybojovali Matěj Chalupa, Maris Bičevskis, Richard Nedomlel a Sébastien Piché.

Matěj Chalupa naskočil do třech přípravných duelů a předvedl se ve vynikajícím světle. Vstřelil čtyři góly a další dva připravil, navíc byl zvolen nejlepším útočníkem Mountfield Cupu. S jeho přínosem je spokojen také sportovní manažer Jaroslav Bednář. „Matěj je mladý talentovaný hráč ve výborném věku. Naším jediným přáním je, aby v mistrovských zápasech navázal na výkony, které předváděl v přípravných utkáních v Přerově i na Mountfield Cupu. Je to hráč s výborným bruslením, který předvádí přímočarý hokej. Má výborné vidění hry, což do týmu potřebujeme. Musím říct, že předčil má očekávání,“ sype ze sebe samá slova chvály Jaroslav Bednář.

Trenéři mohou počítat také s Marisem Bičevskisem, Mountfield HK tak bude mít i v sezóně 2018/19 ve svých řadách dva lotyšské reprezentanty. „Maris měl pomalejší začátek, postupně ale stupňoval svou hokejovost. Má čich na góly a určitě bude pro naše mužstvo přínosem,“ připomíná sportovní manažer jeho tři góly ve čtyřech utkáních.

Také defenzíva se může těšit na dvě nové tváře, tou první je důrazný zadák Richard Nedomlel. „Richarda jsme vzali z důvodu jeho výborných fyzických parametrů. Je to hráč, který se nebojí přitvrdit a shodit rukavice, když je to potřeba. Takových hráčů v mužstvu moc nemáme, proto bude určitě přínosem. Předpokládáme, že na ledě bude tvrdit muziku,“ pokračuje bývalý hradecký kapitán.

Posledním borcem, který bude v právě začínajícím ročníku bojovat za Hradec Králové, je kanadský třicátník Sébastien Piché. „Sébastien pro nás byl trošku neznámá. Jsem ale rád, že v zápasech, které odehrál, naplnil naše ofenzivní očekávání. Je to výborně bruslící obránce s čichem na produktivitu. Ne náhodou se poslední tři čtyři sezóny umisťoval na předních pozicích v bodování obránců v EBEL Lize,“ dodává Jaroslav Bednář.

Dva hráči naopak družinu Tomáše Martince opouští. Martin Réway přišel do Hradce Králové v polovině června, když prošel úspěšně také klubovou zdravotní prohlídkou. V průběhu letní přípravy se nicméně u hráče vyskytly nové zdravotní komplikace svalového charakteru, které mu nedovolily a stále nedovolují plnou tréninkovou zátěž a absolvování zápasů.

Stav Martina Réwaye komentuje hlavní trenér Tomáš Martinec. „O Martina jsme hodně stáli, o jeho hokejovém talentu není pochyb. Věřili jsme, že v Hradci znovu nastartuje svou kariéru, že dobře zapadne do našeho nového týmu. Bohužel ho velmi výrazně limitoval jeho zdravotní stav, který mu nedovoloval trénovat společně s týmem, ani hrát utkání,“ říká šéf hradecké lavičky.

Druhým hráčem, který dres Mountfieldu HK v sezóně 2018/19 oblékat nebude, je Petr Straka. Šestadvacetiletý hokejista odehrál v přípravě za Hradec všechna čtyři utkání, během nichž se třikrát prosadil. Ani to nestačilo plzeňskému rodákovi, aby se v kádru loňského semifinalisty udržel.

Pod trenérským triem Martinec – Krátoška, Svoboda doposud trénovalo šest útoků a je potřeba tento počet postupně redukovat. „Petr nás svými výkony v zápasech určitě nezklamal. Je to velmi pracovitý hráč, navíc charakterově výborný kluk. Nicméně protože se extraliga blíží, musíme tým postupně zúžit, nemůžeme držet v kádru osmnáct útočníků. Petrovi jsme nemohli nabídnout takovou roli, kvůli které na try-out přišel. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že Petr naše řady opustí,“ dodává Tomáš Martinec. „Oběma hráčům jsme poděkovali a popřáli jim hodně štěstí do další kariéry,“ uzavírá.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient