Search
Close this search box.

Zloděj využil opuštěnou chatu jako hospodu zadarmo

Zřejmě jen jako občerstvovací zastávku použil koncem minulého týdne jednu z chat na Slavkovsku zatím neznámý výtečník. Stejně jako nedávno pachatel vloupání na Bučovicku svým násilným vstupem více poškodil, než získal. Tento nezvaný host se spokojil s málem. Z chaty si nic neodnesl, vypil čtyři piva, ke kterým si zatopil, a odešel. Nicméně škodu v řádu několika tisícikorun po sobě zanechal poškozením okenice. Případem se zabývají slavkovští policisté pro podezření z krádeže a porušování domovní svobody.

V tomto období, kdy majitelé v rekreačních objektech nepobývají tak často jako za pěkného počasí, se vyplatí cenné předměty i elektroniku odvézt. Terčem zlodějů se také stávají přilehlé kůlny a vyhledávaným artiklem sekačky a další zahrádkářské potřeby. Zabezpečením vstupů jako jsou dveře a okna samozřejmě objekt stoprocentně nezajistíme, můžeme však riziko eliminovat. Pokud se i přesto nezvané návštěvě nevyhnete jako v těchto případech, nevstupujte pokud možno dovnitř a nezjišťujte, co vám zloděj odcizil. Zavolejte policii a vyčkejte jejího příjezdu. Pokud jsou v okolí sousedé, vyplatí se být s nimi v kontaktu. Všímavost okolí je jak dobrou prevencí, tak může napomoci k odhalení pachatele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient