Zloděj využil opuštěnou chatu jako hospodu zadarmo

Zřejmě jen jako občerstvovací zastávku použil koncem minulého týdne jednu z chat na Slavkovsku zatím neznámý výtečník. Stejně jako nedávno pachatel vloupání na Bučovicku svým násilným vstupem více poškodil, než získal. Tento nezvaný host se spokojil s málem. Z chaty si nic neodnesl, vypil čtyři piva, ke kterým si zatopil, a odešel. Nicméně škodu v řádu několika tisícikorun po sobě zanechal poškozením okenice. Případem se zabývají slavkovští policisté pro podezření z krádeže a porušování domovní svobody.

V tomto období, kdy majitelé v rekreačních objektech nepobývají tak často jako za pěkného počasí, se vyplatí cenné předměty i elektroniku odvézt. Terčem zlodějů se také stávají přilehlé kůlny a vyhledávaným artiklem sekačky a další zahrádkářské potřeby. Zabezpečením vstupů jako jsou dveře a okna samozřejmě objekt stoprocentně nezajistíme, můžeme však riziko eliminovat. Pokud se i přesto nezvané návštěvě nevyhnete jako v těchto případech, nevstupujte pokud možno dovnitř a nezjišťujte, co vám zloděj odcizil. Zavolejte policii a vyčkejte jejího příjezdu. Pokud jsou v okolí sousedé, vyplatí se být s nimi v kontaktu. Všímavost okolí je jak dobrou prevencí, tak může napomoci k odhalení pachatele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak