Zloděj se zmocnil elektrokola v hodnotě šestnáct tisíc korun

Doubravečtí policisté se zabývají nahlášeným případem krádeže, ke kterému došlo v noční době ze dne 6. na 7. července 2018 v Červenohrádecké ulici v Plzni. Zatím neznámý pachatel překonal bez poškození oplocení soukromého pozemku o výšce 150 cm, vnikl na pozemek, ze kterého následně odcizil nezabezpečené černé elektrokolo značky Hanscraft, které bylo volně postaveno na pozemku v blízkosti garáže u domu.

Pachatel svým jednáním způsobil jeho majiteli celkovou hmotnou škodu ve výši 16 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, případem se dále zabývají a po pachateli pátrají. V případě dopadení pachatele mu v pravomocném rozhodnutí hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté žádají všechny občany, kteří by měli jakoukoli informaci k výskytu nebo pohybu daného elektrokola, aby se neprodleně obrátili na obvodní oddělení Plzeň 4 nebo zavolali na linku 158 a pomohli tento případ objasnit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.