Zlínští policisté chystají během prázdnin dopravně bezpečnostní akce

(Aktualizováno před )

V pátek v podstatě začínají prázdniny a policisté Krajského ředitelství policie Zlínského kraje už od uplynulého víkendu realizují dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování předpisů a bezpečnost v silničním provozu. Policisté na vybraných stanovištích a úsecích kontrolují mimo jiné dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy či technický stav motorových vozidel. Policejní hlídky se samozřejmě zaměří i na řízení pod vlivem alkoholu a drog, pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.
Do prozatím poslední dopravně bezpečnostní akce, která se na území Zlínského kraje uskutečnila v průběhu uplynulého víkendu, se aktivně zapojily desítky policistů z řad dopravní a pořádkové policie. Policejní hlídky zkontrolovaly téměř 3000 vozidel a zjistily celkem 269 dopravních přestupků. Nejčastějším přestupkem bylo tradičně nedodržení nejvyšší povolené rychlosti. Tu neukáznění řidiči překročili téměř u poloviny všech zjištěných přestupků (131).
Kontroly se samozřejmě nebudou týkat jen řidičů motorových vozidel, ale také cyklistů a chodců. O výsledcích dalších prázdninových dopravně bezpečnostních akcí budou policisté veřejnost průběžně informovat.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz