Zlínští hokejisté předehrávají v Brně derby s mistrovskou Kometou

Tipsport extraliga má ve středu 24. října na programu předehrávku 13. kola. Obstará ji tým PSG Berani Zlín v zápase na ledě úřadujícího mistra Komety Brno. O víkendu se uskuteční v moravské metropoli koncert Daniela Landy a hokej ustoupil tradičnímu pátečnímu termínu. Duel uzavře po oba celky první čtvrtinu základní části a oba týmy jdou do utkání v rozdílném rozpoložení. Zatímco Berani poslední dva zápasy vyhráli, Kometa vyšla v minulém týdnu dvakrát bodově naprázdno. „Na utkání se těšíme i pod dojmem dvou vyhraných zápasů doma, kdy jsme přidali plný bodový zisk. Uzavíráme první čtvrtinu a přejeme si nějaký bodík ještě přidat,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Zlína. Utkání se hraje od 18 hodin.

Zlínští hokejisté zvládli parádně poslední tři zápasy na domácím ledě. Získali v nich maximální počet devíti bodů s velmi aktivním skóre 15:4! Berani naposledy porazili podle výsledků přesvědčivě 4:0 Olomouc, ale duel s Kohouty nebyl vůbec jednoduchý. Na počet střel vyhráli Hanáci přesvědčivě 37:26! „Nabádáme hráče, aby četnost střelby byla co největší. Máte větší šanci dát gól a možnost úspěchu je větší. Někdy stačí proměnit pár šancí, být produktivní a vyhrajete. To byl příklad našeho zápasu s Hanáky, kde jsme byli na šťastnější straně,“ řekl Robert Svoboda.

Zápas v brněnské aréně uzavře pro oba týmy první čtvrtinu základní části. Berani nasbírali v dosavadním průběhu 18 bodů a v tabulce jsou na devátém místě. „Pro nás je příjemné mít po úvodní části osmnáct až dvacet bodů. Samozřejmě čím více bodů posbíráme, tím lépe. Hodně nám nyní pomohly dvě domácí tříbodové výhry. Gólman Kuba Sedláček potvrzuje, že forma mu jde nahoru. Příjemné je, že otěže zápasů neleží na oporách týmů, poslední zápasy rozhodli dvě góly Dalibor Řezníček a Pavel Sedláček,“ uvedl jednapadesátiletý kouč Zlína.
Brněnská Kometa nasbírala v dosavadním průběhu extraligy 20 bodů a ve vyrovnaném středu tabulky ji patří šestá příčka. „Jsme si vědomi, že Kometa má velmi dobrý mančaft. To, že naposledy dvakrát prohrála, ještě nic neznamená. Na všech postech má velmi dobré hráče, doma předvádí výborný hokej. Pro nás bude důležitý vstup do utkání, potřebujeme ustát úvodní nápor soupeře. Musíme se vyvarovat faulů, neboť produktivita Komety je opřená o skvělé přesilovky,“ uvedl kouč Zlína.

Derby Komety se Zlínem se vyznačuje vždy bouřlivou kulisou a nejinak tomu bude i úvodním měření sil v letošní sezoně. „Kulisa je v těchto zápasech vždy výborná, přijde přes sedm tisíc fanoušků. S Kometou bývá vždy dobrý hokej a pevně věříme, že nejsme bez šancí bodovat ani tentokrát,“ pověděl Svoboda.

Na marodce je vedle dlouhodobě zraněného útočníka Zdeňka Okála stále kapitán Tomáš Žižka. „Doufejme, že v dalším kole už Tomáš nastoupí. Vzhledem k tomu, že Přerov v první lize ve středu nehraje, bude k dispozici opět obránce Martin Padrnos,“ uzavřel Robert Svoboda.

Předehrávané utkání 13. kola Tipsport extraligy 2018/2019 HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín se odehraje DRFG areně ve středu 24. října od 18 hodin, sledujte duel na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.