Zlínští fotbalisté vyzvou v sobotu nováčka z Příbrami

(Aktualizováno před )

Ševci za sebou mají úspěšné derby a rádi by na něj navázali vítězstvím i na domácí půdě proti Příbrami. Utkání proti nováčkovi soutěže startuje v sobotu od 17:00 na zlínské Letné. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Karel Hrubeš.

Příbram je v lize sice nováčkem, ale rozhodně ne nováčkem v nejvyšší soutěži. Po pádu do druhé ligy v roce 2017, skončila loni na druhém místě a vrátila se opět mezi elitu. Předchozích osm sezon strávila v nejvyšší soutěži. A co se týká nynějších výsledků, počíná si Příbram na nováčka velmi dobře. Na kontě má osm bodů při skóre 12:11 a v tabulce ji patří deváté místo. Body dokázala sebrat i pražském Spartě, když na Letné remizovala 2:2. Ve svém posledním zápase však doma nestačila na Liberec, s kterým padla v poměru 1:3.

Pro zlínského fanouška bude utkání zajímavé i tím, že v dresu soupeře nastupují bývalí dva hráči našeho klubu. Útočník Antonín Fantiš a brankář Milan Švenger. Oba patří do základní sestavy výběru kouče Josefa Csaplára. Fantiš si letos připsal už jednu branku a Švenger vychytal čisté konto proti Dukle Praha. Hlavní zbraní týmu je však dvacetiletý záložník Jan Matoušek. Ten již nasázel čtyři branky a během zimní přestávky by se měl přesunout do Slavie, která ho nedávno z Příbrami koupila. Známou tváří týmu je záložník Rudolf Skácel, který i v devětatřiceti letech patří do základní sestavy. Nestárnoucí oporou je i Miroslav Slepička, jenž už stihl vstřelit tři branky.

Když ještě nahlédneme do statistiky vzájemných ligových zápasů, zjistíme, že lépe si vedou ševci. Ti vyhráli hned polovinu z šestnácti utkání. Čtyři zápasy skončily remízou a čtyřikrát se radovala Příbram. Naposledy, když se oba soupeři utkali, slavili Zlínští výhru 2:0.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz